Facebook / Прес-центр АТО

Рада ухвалила закон про безкоштовну психологічну допомогу бійцям АТО

  Верховна Рада ухвалила закон щодо обов'язкової безоплатної психологічної реабілітації військовослужбовців після виконання завдань у бойових умовах.

  За відповідне рішення проголосували 238 народних обранців, йдеться на сайті Верховної Ради. 

  Як зазначається у тексті ухваленого закону №2686 (Закон про внесення змін до Закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"), "військовослужбовці, учасники бойових дій та прирівняні до них особи, особи, звільнені з військової служби, які брали безпосередньо участь в АТО та виконували службово-бойові завдання в екстремальних (бойових) умовах в обов'язковому порядку повинні пройти безоплатну психологічну, медико-психологічну реабілітацію у відповідних центрах з відшкодуванням вартості проїзду до цих центрів і назад. Порядок проведення реабілітації та відшкодування вартості проїзду встановлюватимуться Кабінетом міністрів".

  Як наголошують у пояснювальній записці законопроекту, "за статистикою, 98% з них потребують кваліфікованої допомоги внаслідок впливу бойових стрес-факторів. Розлади у бійців характеризуються високим рівнем конфліктності, підвищеною агресією, апатією, низькою працездатністю, загостренням та розвитком хронічних захворювань, інсультами, інфарктами, зростанням алкоголізму, наркоманії, асоціальною поведінкою, підвищенням ймовірності суїцидів, скороченням тривалості життя тощо".

  Нагадаємо, 16 жовтня 2015 року волонтери розпочали проект із психологічної підтримки бійців АТО. 

  Попередній матеріал
  Внаслідок ворожого обстрілу блокпосту в Трьохізбенці поранено трьох бійців - Луганська ОДА
  Наступний матеріал
  Боєць 55-ї артилерійської бригади бореться за життя із опіками 70% тіла
  Теги:
  Loading...