president.gov.ua

Президент взяв участь у робочій нараді волонтерів, які працюватимуть у Центрах допомоги учасникам АТО

Президент Петро Порошенко взяв участь у робочій нараді волонтерів, які координуватимуть роботу Центрів допомоги учасникам АТО у регіонах України.

Центри допомоги учасникам АТО створять при обласних адміністраціях. Сьогодні відбулася перша робоча нарада волонтерів, які там працюватимуть, йдеться у повідомленні прес-служби Адміністрації Президента. 

Центри створюються як допоміжні ограни при обласних державних адміністраціях відповідно до Указу Глави держави № 570, яким було внесено зміну до Указу від 18 березня 2015 року № 150 "Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції". Завдання центрів - активізувати на відповідній території роботу щодо забезпечення надання учасникам АТО допомоги з вирішення питань, пов'язаних з їх лікуванням, реабілітацією та соціальною адаптацією. За словами Президента,  до цієї роботи було вирішено залучити саме волонтерів та представників громадськості тому, що вони вже показали ефективну роботу у владних структурах, міністерствах і відомствах. 

"Ветеранські організації або учасники АТО є по всій країні, вони мають проблеми. Ми маємо ці проблеми вирішувати... Настав час розширювати коло діяльності та відповідальності Волонтерського десанту - починаючи від постачання озброєння, і завершуючи соціальною, психологічною реабілітацією військовослужбовців, які повертаються додому", - підкреслив Петро Порошенко.

За словами радника глави держави Юрія Бірюкова, у своїй роботі Центри "не повинні намагатися замінити чи перейняти на себе роботу департаментів ОДА, районних і міських адміністрацій, які мають опікуватися вищезазначеними питаннями. Їх основне завдання - допомогти вибудувати, налагодити і скоординувати роботу всіх органів і структур таким чином, щоб вони надавали всю необхідну допомогу демобілізованим військовослужбовцям-учасникам АТО, мобілізованим до АТО та членам їх сімей, рідним і близьким як мобілізованих, демобілізованих, так і загиблих бійців".

Петро Порошенко також наголосив, що боротьба з бюрократією - основне завдання створюваних Центрів і їх роботи. "Ключова позиція - ви йдете для того, щоб мобілізувати наше військо на боротьбу за єдність України. Ви йдете, щоб зруйнувати путінський сценарій дестабілізації в Україні і її знищення", - звернувся Президент до волонтерів.

Натомість волонтери звернули увагу Президента на низку питань, зокрема щодо навчання, перекваліфікації та працевлаштування демобілізованих і членів їх сімей, реабілітація військових і забезпечення їх безкоштовними ліками, звільнення полонених і заручників.

Як повідомляв 5.ua, сьогодні, 10 жовтня 2015 року Президент закликав ВР негайно ухвалити закон, який гарантуватиме право демобілізованих на робоче місце. 

president.gov.ua

Попередній матеріал
У СБУ за три місяці заарештували 25 працівників - Грицак
Наступний матеріал
ВПС Туреччини збили над Сирією російський винищувач - ЗМІ
Теги:
Loading...