указ президента president.gov.ua

Президент присвоїв звання Герой України трьом захисникам держави

  Президент присвоїв звання Герой України медику ДАПу Ігорю Зіничу (посмертно), танкістам Василю Божку та "кіборгу" Євгену Межевікіну.

  В указі Президента відзначається, що Ігор Зінич нагороджений "за виняткову мужність, героїзм і незламність духу, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, жертовне служіння Українському народові", повідомляє прес-служба глави держави.

  Герой-медик Донецького аеропорту, 26-річний фельдшер швидкої допомоги Ігор Зінич загинув 20 січня 2015 року внаслідок підриву нового терміналу ДАПу. Він заїхав на територію Донецького аеропорту 17 грудня 2014 року у складі 3-го батальйону 80-ї окремої аеромобільної десантної бригада і до останнього залишався поряд з бійцями, рятуючи поранених під шквальним вогнем. За свідченням "кіборгів", лише за період з 16 по 19 січня Ігор зміг врятувати від 50 до 70 бійців. В польових умовах проводив навіть реанімаційні дії, сам був вже поранений, але поле бою не залишив, продовжував працювати. Внаслідок другого підриву терміналу ДАП Ігор одержав смертельні травми. Лише 17 лютого, після тривалих перемовин тіло Ігоря Зінича передали батькам для поховання, а потім з'явилося дуже багато свідчень побратимів героя про його мужність та героїзм. Нагороджений народною відзнакою – орденом "Народний Герой України".

  Танкіст 92-ї окремої механізованої бригади старший лейтенант Василь Божко нагороджений за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності, самовіддане служіння Українському народові. 12 лютого біля села Логвинове, допомагаючи військовикам 79-ї бригади, екіпаж танка під командуванням старшого лейтенанта вступив у нерівний бій та завдяки високому професіоналізму та винахідливості знищив 3 танки терористів та велику кількість бойовиків.

  "Зірку Героя" отримав також "кіборг"-танкіст командир 1-го танкового батальйону 1-ї танкової бригади майор Євген Межевікін. Екіпажі під командуванням майора виконували бойові завдання в районі Пісок, Авдіївки, Зеніта, охороняли "периметр" Донецького аеропорту. 4 червня 2015 року Євген Межевікін отримав звання "Народний Герой України" та нагороджений першою недержавною нагородою – орденом "Народний Герой України".

  Нагадаємо, 14 жовтня Президент України Петро Порошенко з нагоди Дня захисника України нагородив 142 військовослужбовців. 

  Попередній матеріал
  Білий дім відхилив пропозицію Путіна про переговори щодо Сирії
  Наступний матеріал
  Уряд обіцяє виділити 250 квартир для військових Нацгвардії до кінця року
  Теги:
  Loading...