president.gov.ua

Президент підписав Закон, за яким розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності продовжить прокуратура

  Президент Петро Порошенко підписав та увів у дію Закон "Про внесення зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо кримінальних проваджень, які розслідуються слідчими органів прокуратури", прийнятий Верховною Радою 24 грудня 2015 року.

  Про це повідомляє прес-служба Президента.

  Закон №916-VІІІ регламентує розслідування досудових кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури на час дії Прикінцевих та Перехідних положень КПК України. Зокрема, внесені зміни дадуть змогу продовжити повноцінну і послідовну роботу з розслідування слідчими управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури найбільш резонансних кримінальних проваджень щодо злочинів проти учасників Революції Гідності у листопаді 2013 – лютому 2014 років та інших, здійснених попередньою владою.

  Раніше положення КПК передбачали, що, починаючи з 19 листопада 2015 року, слідчі органів прокуратури втратили право здійснювати досудове розслідування у кримінальних провадженнях, підслідних Національному антикорупційному бюро України. Ці кримінальні провадження з 26 листопада 2015 року слідчі органів прокуратури у тримісячний строк повинні передати до Бюро.

  У повідомленні йдеться, що аналіз кримінальних проваджень, що знаходяться у досудовому розслідуванні управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління, свідчить про викриття ознак створення представниками колишнього режиму злочинної організації, у зв'язку з чим низку осіб вже повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 255 КК України, у тому числі колишнього Президента України Януковича. Під час досудового розслідування у комплексі досліджуються усі ланки цієї злочинної організації, у тому числі в регіонах та центрі, системні злочинні дії у господарській, фінансовій, урядовій та правоохоронній сферах.

  Разом з тим, прийняті Верховною Радою України законодавчі акти, зокрема, що стосуються діяльності Національного антикорупційного бюро та Державного бюро розслідувань, можуть призвести до значних згубних наслідків у розслідуванні злочинів проти Майдану та інтересів держави, вчинених представниками колишньої влади у складі злочинної організації.

  Зазначимо, що НАБУ мали б бути передані провадження щодо зловживань і розкрадань із державними ресурсами колишніми високопосадовцями; до Національної поліції – провадження, пов’язані із вбивствами правоохоронців на Майдані; до ДБР – провадження про злочини проти учасників Революції Гідності.

  Ураховуючи тісну взаємопов'язаність цих проваджень, їх розпорошення між різними трьома органами досудового розслідування, за інформацією Адміністрації Президента, не лише створить перешкоди ефективному слідству в окремих провадженнях, але й повністю унеможливить розслідування діяльності єдиної злочинної організації. Отже залишиться під сумнівом досягнення позитивного результату розслідування справ Євромайдану та, насамперед, захист прав потерпілих.

  З огляду на викладене, з метою подолання вищезазначених негативних наслідків Верховною Радою України прийнято Закон України "Про внесення зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо кримінальних проваджень, які розслідуються слідчими органів прокуратури", який щойно підписаний Главою держави та введений у дію.

  Як повідомляв 5.ua, 21 листопада 2015 року Президент України Петро Порошенко заявив, що розслідування більше 2 тис. злочинів проти учасників акцій протесту під час Євромайдану потребують часу і чималих зусиль.

  Попередній матеріал
  На Львівщині страйкують шахтарі через невиплату зарплатні
  Наступний матеріал
  У Києві СБУ спіймала на хабарі директора комунального підприємства
  Теги:
  Loading...