nahnews.com.ua

Посол України при ООН буде домагатися введення миротворців на Донбас

  Крім Росії, ідею розміщення миротворців у Донбасі не підтримують і деякі інші держави-члени Радбезу ООН.

  Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив, що Київ хоче домогтися розгляду можливого розгортання миротворчої місії в Донбасі, повідомляє видання ZN.UA.

  "У нас є певний план дій, і ми знаємо, що будемо робити в першу чергу. Так чи інакше, це буде пов'язано із ситуацією на Донбасі. А саме - в контексті можливого розгортання миротворчої місії на Сході України. Як ви знаєте, поки що ця ініціатива блокується Росією. Але ми будемо намагатися знайти підходи, щоб вирішити це питання", - зазначив Єльченко.

  "Навіть якщо нам вдасться домогтися згоди на розгляд цієї теми в рамках Ради Безпеки, нам потрібно буде пройти ще дуже довгий шлях... Від початку переговорів до розгортання місії, як показує практика ООН, проходять місяці. Тож цей процес буде тривалим. Для початку нам необхідно хоча б запустити переговорний процес з цього питання в рамках ООН", - додав він.

  Єльченко підкреслив, що, крім Росії, є деякі країни-члени Радбезу ООН, які не підтримують ідею миротворчої місії в Донбасі. "Я не буду говорити назви конкретних держав. Можу сказати лише, що йдеться про деяких членів Ради Безпеки ООН, у тому числі тих, які є найбільшими платниками до бюджету організації. Їхня позиція пов'язана з тим, що можлива миротворча місія в Україні буде дуже багато коштувати бюджету ООН... Але крім цього існує якась невпевненість, що місія ООН зможе діяти більш ефективно, ніж вже розгорнута в Україні моніторингова місія ОБСЄ", - зазначив Єльченко.

  Нагадаємо, 1 січня Україна офіційно почала виконувати обов’язки непостійного члена в Раді Безпеки Організації Об'єднаних Націй.

  Попередній матеріал
  Ціна на нафту росте через конфлікт Саудівської Аравії та Ірану
  Наступний матеріал
  В Індії стався потужний землетрус: є загиблі
  Теги:
  Loading...