wyborcza.pl

Польський доброволець батальйону "Донбас" розповів, чому воює за Україну

  Доброволець, який останні 3 місяці воює проти російського вторгнення переконаний, що Варшава і Вашингтон мусять озброїти українців.

  Україна стримує агресію Росії в Європі. І оборона України сьогодні – "це захист майбутнього Польщі. Про це повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на видання "Gazeta Wyborcza". 44-річний доброволець з Польщі Вадим, який воює проти проросійських терористів на боці батальйону "Донбас", розповів, що має військову підготовку. Він 12 років працював у Варшаві психотерапевтом і допомагав нарко- і алкозалежним людям позбутися згубних звичок. Згодом мав свій бізнес у Лондоні, де жив з сім'єю доти, доки Росія не вторглась до України.

  "Я польський патріот, але мій дід був українцем. Тож український народ мені теж близький. Захищати сьогоднішню Україну – це захищати завтрашню Польщу", - вважає Вадим. "400 років ми жили в одній країні, Речі Посполитій, разом її будували і разом воювали. Росія завжди хотіла посварити наші народи", - переконаний боєць.

  Дружина і діти Вадима залишилися в Лондоні. Вони не розуміють його вибору воювати за Україну. При цьому польський боєць "Донбасу" знає, що в Польщі його можуть кинути за ґрати, якщо він повернеться. Тому збирається отримати українське громадянство. На питання журналістів, чи може Росія напасти на Польщу і Балтію – відповів, що нинішній спротив України не дозволяє Москві це зробити. "Я б хотів, щоб люди в ЄС зрозуміли, що якщо Путін візьме Україну, то на тому він не зупиниться. Далі піде на країни Балтії, Польщу, Чехію. Якщо хтось вважає, що НАТО чи міжнародне законодавство захистить поляків, то він дуже наївний", - каже Вадим. Він нагадує про гарантії Будапештського меморандуму, які нічого не означали на практиці.

  Він невдоволений бездіяльністю Заходу: "Я не розумію, що польська армія робить в Афганістані і Іраку. Які в нас там інтереси? А в цей же час наш сусід воює проти найзапеклішого нашого ворога. В нас тут на озброєнні автомати Калашникова 1944 року. Ми на фронті щасливі, якщо отримаємо новий бронетранспортер. Україні потрібна зброя НАТО, яка могла б зупинити росіян. Польща і США повинні цим зайнятися", - запевняє він.

  Вадим у складі "Донбасу" вже 7 місяців. Лише останні три місяці батальйон на передовій. За його словами, проросійські сили постійно обстрілюють українські позиції артилерією і ніякого перемир'я на Сході України немає.

  Попередній матеріал
  Народний депутат Сергій Клюєв оголошений у всеукраїнський розшук - ГПУ
  Наступний матеріал
  Кремль погрожує відповісти у разі посилення санкцій G7
  Теги:
  Loading...