5.ua

Полковник: Якби при обороні Савур-могили відкрили вогонь у відповідь, Росія ввела би свої війська

Полковник командування високомобільних десантних військ Збройних сил України Петро Потєхін розповів, що під час оборони Савур-могили вогонь вівся активно з території Росії.

Про це він розповів в інтерв'ю "5 каналу". Зі слів полковника, якби українські бійці відкрили вогонь у відповідь, то спровокували би ворога, їх би звинуватили в тому, що вони обстрілюють територію Росії і вона ввела би свої війська.

"Савур-могила під час Другої Світової була воротами в Донбас. Зараз контролює Савур-Могилу "ДНР", тому що в той час склалася така ситуація, що наші війська були розтягнуті на велику відстань, по-друге, через постійні обстріли Савур-могила входила в сектор "Д", який був найбільш несприятливим для ведення бойових дій, тому що підрозділи, під яким поставили завдання закрити кордон (а це 72, 73 бригада, частини підрозділів 24 бригади), ввійшли в коридор, цього неможливо було не зробити, іншого виходу просто не було у ЗСУ. Інакше незаконні збройні формування поповнювали би ряди Донецької та Луганської області зі сторони Росії", - сказав він.

Військовий пояснив, що необхідно було ізолювати ці дві області зі сторони Росії. Так, сили АТО вели бої із бойовиками, що не мали розпізнавальних знаків. Утім, з його слів, через постійні обстріли українських підрозділів почав падати моральний дух бійців.

"Вогонь вівся активно з території Росії. Якби ми відкрили вогонь у відповідь, то ми би не виповнили завдання і скомпрометували ворога, нас би звинуватили в тому, що ми обстрілюємо територію Росії, і вона ввела би свої війська", - пояснив військовий. 

Крім того, Потєхін розповів, що на тій стороні відкрито стояли тактичні групи російських військ: "Вони були вишикувані в колони вздовж дороги. Більше чотирьох тактичних груп перейшло в напрямку Маріуполя зі сторони Амвросіївки регулярних російських військ, тому було прийнято рішення не дати захопити Маріуполь".

Повний текст інтерв'ю з Петром Потєхіним читайте сьогодні в рубриці ІНТЕРВ'Ю.

Попередній матеріал
Бойовики 78 разів обстріляли позиції сил АТО минулої доби – Стельмах
Наступний матеріал
Росія зупинила наступ у Грузії, коли флот США зайшов у Чорне море – експерт
Теги:
Loading...