www.osvita.lviv.ua

Переведені з тимчасово окупованого Донбасу ВНЗ повільно занепадають – моніторинг

  Більшість вишів, переміщених із тимчасово окупованої території Донбасу, "повільно вмирають" через брак умов для нормального функціонування.

  Про це свідчать дані моніторингу, які сьогодні в Києві оприлюднили представники координаційного центру переміщених вишів із Донеччини і Луганщини, йдеться в повідомленні "Радіо Свобода".

  Директор центру Олександр Кульга наголосив, що переміщеним вишам бракує коштів для облаштування на нових місцях, а також – належної співпраці з урядовими і місцевими органами влади.

  Інформацію про проблеми ВНЗ із окупованих територій Донеччини і Луганщини підтвердив народний депутат України Олексій Рябчин, який є одним із засновників координаційної ради. Він заявив: "Першим нагальним питанням є відсутність доступного житла для студентів і викладачів цих освітніх закладів – немає гуртожитків й аудиторного фонду. Також існує проблема нормативно-правового забезпечення і піклування з боку держави цих вищих навчальних закладів. Для переміщених навчальних закладів це питання виживання".

  Рябчин навів приклад із Донецьким державним університетом, персонал якого брав участь у моніторингу: ДонНУ переїхав до Вінниці, де одразу піднялися ціни на житло (удвічі), а у гуртожитках не знайшлося місць для студентів, які продовжили навчання у цьому виші.

  Нагадаємо, у жовтні 2014 року міністр освіти Сергій Квіт заявив, що донбаські виші на контрольованих бойовиками територіях працювати не будуть. Зазначимо, загалом  з Донбасу евакуйовані 26 вищих навчальних закладів і 10 наукових установ. 

  Попередній матеріал
  Мотузяник: за минулу добу в зоні АТО поранено військовослужбовця
  Наступний матеріал
  СБУ викрила схрон з вибухівкою у покинутому цеху в Краматорську (фото, відео)
  Теги:
  Loading...