5.ua

Переміщення важкої бойової техніки ворога на окупованій територій різко посилилось – Бочкала

Причини ескалації конфлікту журналіст бачить у вигідності продовження бойових дій для Москви та ватажків терористів.

Під час телемарафону "Україна понад усе"в ефірі "5 каналу" військовий кореспондент і волонтер Роман Бочкала розповів про своє бачення причин та обставин загострення ситуації у зоні АТО.

За його словами, в нинішньому наростанні конфронтації немає нічого дивного, адже протягом останніх півроку ситуація там постійно коливається між миром та війною і то загострюється, то заспокоюється. Питання, на думку Бочкали, в іншому: "Багатьох зараз лякає не сам факт загострення, а те, до чого він може призвести і що це може означати. Якщо говорити про це, то я не вважаю, що це початок якогось великого наступу і що зараз з’явилась загроза великої війни".

Причини ж нинішньої ситуації він бачить у тому, що Кремлю вигідне не замирення, а постійна нестабільність на Донбасі, якою він намагається тримати Україну "на гачку". Аналогічні процеси журналіст фіксує і в інших спровокованих чи підтримуваних Москвою "гарячих точках": Нагірному Карабасі, Північній Осетії, Абхазії – там теж регулярно відбувається загострення протистояння.

У рамках цієї стратегії російські терористи в зоні АТО своїми обстрілами, які стають дедалі інтенсивнішими, провокують Збройні сили України на жорстку відповідь. Окрім того, джерела журналіста на Донбасі фіксують різке зростання переміщень саме важкої техніки ворога. Чи рухається вона від кордону з РФ до лінії фронту, наразі стверджувати неможливо, але він зазначив: "Можу сказати напевне, що такого активного переміщення навіть ще тиждень тому не було, чи, скажімо, два тижні".

Іншу підвалину такого загострення ситуації журналіст вбачає у маріонетковій "владі" так званих "ДНР/ЛНР". У випадку виконання Мінських угод і настання миру нинішні терористичні верховоди будуть змушені поступитись владою новообраним керівникам. "Тому їм вигідно, щоб ця ситуація хиталася далі, щоб такі, як Плотніцький і Захарченко й далі перебували при владі", – підсумував журналіст.

Нагадаємо, сьогодні місії ОБСЄ передали докази обстрілів терористами українських міст із "Градів".

Попередній матеріал
"Діамантового" прокурора забрали до лікарні
Наступний матеріал
Кримські окупанти залишили заступника голови Меджлісу під вартою до 29 січня
Теги:
Loading...