Мінськ 5.ua

Переговори у Мінську: Голова ОБСЄ закликав повністю припинити вогонь

Текст угоди про відведення на Донбасі танків та артилерії калібром до 100 міліметрів підготували та узгодили у Мінську члени тристоронньої контактної групи.

Таку заяву після засідання зробив голова ОБСЄ Івіца Дачич, який цього разу також брав участь у зібранні. Також він повідомив, що в тексті угоди буде визначена процедура верифікації дії сторін. Водночас, Дачич наголосив, що тристороння група поки що не досягла прогресу у питанні проведення місцевих виборів на Донбасі.

"Що стосується того, з чим я прийшов сюди, необхідно поважати Мінські угоди, прискорити процес політичного врегулювання, необхідно повністю припинити вогонь, поважати припинення вогню. Треба виробити умови, з якими будуть згодні і Київ, і Донбас", - заявив Дачич.

Уповноважена Президента з питань мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко, яка також була присутня в Мінську, повідомила: було досягнуто домовленостей щодо переведення на підконтрольні Києву території засуджених, які отримали вироки від української влади та відбувають покарання у в'язницях на тимчасово окупованих територіях.

"Ті засуджені, які засуджені за українськими законами, і відбувають покарання згідно вирокам українських судів, і хочуть відбувати це покарання на територіях, підконтрольній українській владі, можливо, цей процес буде все-таки вирішений і завершений. Приблизно маємо інформацію, що 1000 таких людей хотіли би відбути той термін покарання, що залишився, в тюрмах, які знаходяться на територіях, підконтрольних Україні", - повідомила Геращенко.

Нагадаємо, заступник глави місії ОБСЄ Олександр Хуг раніше заявив, що сподівається на ухвалення у Мінську рішення про відведення від лінії зіткнення танків та озброєнь калібром менше 120 мм. Окрім цього, для контролю ситуації у зоні АТО спостерігачі планують використати більшу кількість безпілотників.

Попередній матеріал
На кордонах Запорізької області встановлять цілодобове відеоспостереження
Наступний матеріал
СБУ перевіряє інформацію щодо загроз безпеці Шокіна
Теги:
Loading...