icrc.org

Пайєтт засудив рішення бойовиків про вигнання міжнародних організацій з окупованої території

  Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт вважає наказ бойовиків так званої "ЛНР" усім міжнародним гуманітарним організаціям залишити окуповані території Донбасу порушенням Мінських угод.

  "Сьогоднішній наказ т.зв. влади "ЛНР" агентствам ООН і гуманітарним організаціям покинути територію - грубе, цинічне, явне порушення Мінських угод", - написав посол США у своєму мікроблозі в Twitter, передає УНІАН.

  Дипломат переконаний, що "висилка гуманітарних організацій піддає 3 млн людей ризику, відмовляючи їм у доступі до харчів, медицини, житла та одягу напередодні зими". Він зазначив, що 16 тис. метричних тонн термінової, життєво необхідної гуманітарної допомоги зараз не пускають до тих, хто її потребує.

  "Відмова в доступі до гуманітарної допомоги - порушення міжнародного гуманітарного права. Мінські угоди зобов'язують всі сторони забезпечити безперешкодний доступ. "Влада" "ЛНР" і "ДНР" повинні надати повний, безперешкодний доступ до гуманітарної допомоги, виконати Мінські угоди, надати підтримку робочій групі з гуманітарних питань", - заявив посол.

  Раніше Державна прикордонна служба України повідомила, що в четвер, 24 вересня, представники незаконних збройних формувань не пустили в Донецьк 8 вантажівок з гуманітарною допомогою від Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ). Керівник гуманітарного агентства ООН Стівен О'Брайєн висловив стурбованість у зв'язку з тим, що міжнародним гуманітарним організаціям наказано покинути територію, яку контролює самопроголошена "ЛНР". Керівник Управління з координації гуманітарних питань ООН заявив, що деяким організаціям наказано покинути Луганськ вже в п'ятницю, іншим - в суботу.

  За даними ЗМІ, що більшості іноземних гуманітарних організацій заборонено працювати в Луганську вже близько двох місяців - з того часу, як Росія збільшила обсяги допомоги так званій "ЛНР". Луганські сепаратисти раніше заборонили 10 міжнародних гуманітарних агентств на території, яку вони контролюють, мотивуючи таки крок "порушеннями" з їхнього боку.

  Попередній матеріал
  На Одещині правоохоронці затримали підозрюваного у вбивстві "кримінального авторитета"
  Наступний матеріал
  Ситуація в IT-секторі нормалізовується, але обшуки тривають - експерт
  Теги:
  Loading...