iphronline.org

Організація з прав людини надала Гаазькому трибуналу докази злочинів на Донбасі

Партнерство з прав людини (МППЛ) передало Міжнародному кримінальному суду в Гаазі звернення з доказами військових злочинів та злочинів проти людяності в Україні.

Як повідомляє "Громадське радіо", делегація МППЛ в Гаазі презентувала звернення, що містить понад 300 свідчень з перших рук від жертв та свідків, представникам відділу Суду, що аналізує ситуацію в Україні.

Це звернення було представлене як частина проекту, спрямованого на боротьбу з безкарністю за серйозні порушення, вчинені під час збройного конфлікту на сході України. На зустрічі з представниками Гаазького трибуналу координатор і юрист проекту Саймон Папуашвілі пояснив, що загалом у рамках цього проекту провели 32 місії й зібрали понад 300 показань потерпілих і свідків. За його словами, звіт стосовно кожного випадку та епізоду містить обставини справи, подробиці ймовірного злочину та інформацію про можливих винних. Саймон також зазначив, що хоча були зафіксовані злочини, вчинені обома сторонами конфлікту, зібрані докази, насамперед, стосуються злочинів, скоєних сепаратистами, через небезпеку перебування на території України, що тимчасово підконтрольна сепаратистам.

iphronline.org

Документ звернення з доказами

Видання також зазначає, що директор програмної ініціативи "Права людини та правосуддя" Роман Романов у Міжнародному фонді "Відродження" (Україна) надав короткий огляд результатів та перспектив кримінальних проваджень, започаткованих українською владою з цього приводу.

Він стверджує, що українські посадовці не мають достатнього потенціалу для забезпечення ефективних і неупереджених розслідувань щодо всіх повідомлень про випадки військових злочинів і злочинів проти людяності у східній Україні. Романов, зокрема, зазначив такі перешкоди, як непрозорість дій української влади на територіях, контрольованих сепаратистами, значна політизованість розслідувань і застарілі проблеми у функціонуванні системи українського правосуддя взагалі. Він наголосив на важливості співпраці з міжнародними організаціями та Міжнародним судом, щоб винні у злочинах понесли відповідальність.

Польовий координатор Місії МППЛ в Україні Світлана Валко розповіла, що докази, зібрані спостерігачами організації, класифікувались на основі географії розташування та розподілялись на 5 головних категорій залежно від характеру ймовірного злочину: тортури, вбивства, обстріли, крадіжка майна та утримання полонених. Вона зазначила, що місія сподівається зібрати більше доказів злочинів, скоєних українською стороною пізніше, коли потерпілі будуть менш налякані та зможуть повідомити про свій досвід.

8 вересня 2015 року український уряд надав Міжнародному Кримінальному Суду юрисдикцію над міжнародними злочинами, скоєними на території України. Зібрані докази будуть надані Верховному прокурору, який може ініціювати повне розслідування міжнародних злочинів, що мали місце на сході України.

Експерт з прав людини Володимир Яворський у своєму пості в Facebook зазначив, що в середу делегація Міжнародного суду буде в Україні.

Нагадаємо, ОБСЄ збільшить кількість спостерігачів на Донбасі на 70 осіб. Напередодні ж генсек міжнародної організації Ламберто Заньєр заявив про "обережний оптимізм" щодо виконання Мінських угод. Він також наголосив, що виконання цих домовленостей - непростий і тривалий процес.

Попередній матеріал
Саакашвілі звинуватив одеське видання в публікуванні неправдивих результатів виборів
Наступний матеріал
На Львівщині в облраду проходять 9 партій
Теги:
Loading...