5.ua

Не визнавши війни з Росією, Україна поставила себе в юридичну пастку – експерт

Українським юристам буде складно довести у позовах у Європейському суді провину Російської Федерації у подіях на Донбасі.

Про це в ефірі "5 каналу" під час марафону "Україна понад усе" заявила правозахисниця, координатор ініціативи "Євромайдан SOS" Олександра Матвійчук.

З її слів, індивідуальні скарги до Європейського суду з прав людини щодо Криму проти Росії мають сторону, оскільки Росія визнала окупацію Криму, адже вважає себе відповідальною за ситуацію, у тому числі - із правами людини.

У ситуації із Донбасом, на думку експертки, юристам безкоштовної правової допомоги доведеться доводити в скаргах, що відповідальність за порушення прав людини несе саме Росія.

"Україна офіційно не визнала, що йде війна з Російською Федерацією. У нас досі фігурує юридична термінологія "Антитерористична операція", а відповідно до неї, усе, що відбувається, має бути під контролем держави і держава несе за це відповідальність", - підкреслила юристка. 

Зазначимо, сьогодні заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов заявив, що Росія готує підґрунтя для невиконання рішень європейського суду у позовах українців. 

Попередній матеріал
Київський метрополітен звітує про зменшення збитковості удвічі
Наступний матеріал
Кількість мігрантів у Німеччині зросла до 20% населення
Теги:
Loading...