тристороння контактна група ZN.ua

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську заплановано на 27 жовтня

  Напередодні переговори тривали трохи більше трьох годин.

  Усі підгрупи працювали в закритому режимі. На засіданні гуманітарної підгрупи говорили про визволення заручників і передачу допомоги на окуповані території. Проблема в тому, що гуманітарну допомогу не пропускають бойовики.

  На підгрупі з безпеки ключовими були питання відведення озброєння та розмінування. Спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдік наголосив, що необхідно розміновувати території на Донбасі, бо інакше неможливо досягти прогресу в гуманітарних, економічних і політичних питаннях. Водночас, політична підгрупа переймалася виборами.

  "Наша позиція - партія є ключовий момент виборчого процесу, і якщо ми говоримо про політичний процес, про питання політичного врегулювання, про якісь перспективи, то ми повинні виходити з того, що правове поле має бути якомога тотожнішим і в мінімальних обсягах відрізнятися, щоб потім не створювати додаткові складнощі", - зазначив представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Роман Безсмертний.

  "Найемоційнішим і найскладнішим під час роботи гуманітарної групи було питання звільнення полонених, тим більше, що минулого тижня зірвалася операція по звільненню полонених, а на сьогодні в полоні залишається 148 українців, з них 59 - цивільні, інші – військовослужбовці, і українська сторона наполягає на тому, і маємо доручення Президента, що до 1 січня 2016 року, це п’ятий важливий пункт Мінських угод про незаконне утримання українців, який має бути виконаний", - наголосила уповноважений Президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

  Нагадаємо, 20 жовтня у Мінську на чергове засідання зібралася Тристороння контактна група з врегулювання кризи на Донбасі.

  Попередній матеріал
  Сьогодні у Кабміні обговорять зміни до законодавства щодо примусового відчуження майна під час воєнного чи надзвичайного стану
  Наступний матеріал
  СБУ затримала членів групи, які планували створити антиукраїнське "підпілля" у Лисичанську
  Теги:
  Loading...