5.ua

Найближчими днями можливо звільнять кількох заручників бойовиків, які потребують медичної допомоги

  Київ виступає за звільнення незаконно ув’язнених осіб у форматі всіх-на-всіх уже до кінця цього року - про це йшлося під час відеоконференції тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Сході.

  Переговори дуже складні, пришвидшити звільнення бранців поки не вдається. Втім найближчими днями, ймовірно,  вийде визволити кількох полонених, котрі потребують медичної допомоги. Про такі підсумки повідомила уповноважений Президента з мирного врегулювання конфлікту Ірина Геращенко.

  Українська сторона наполягає, щоби всі заручники були звільнені до новорічних свят, а до поранених і важкохворих негайно допустили місію Червоного хреста. Ключовою ж темою розмови усіх чотирьох підгруп у Мінську, за словами Геращенко, було погіршення ситуації на Сході, постійні порушення режиму тиші. У зв’язку з цим українські переговірники просять збільшити кількість спостерігачів ОБСЄ саме на лінії зіткнення, а не в тилу.

  Київ наполягає на тому, щоб спеціальну моніторингову місію допустили на непідконтрольну частину українсько-російського кордону. Зокрема, підгрупа з питань безпеки отримала доручення опрацювати шляхи повернення режиму тиші вздовж лінії фронту. Українська сторона також знову наголосила, що Київ виконав зобов'язання щодо відведення зброї калібром до 100 міліметрів від лінії розмежування на Донбасі.

  Нагадаємо, на попередній зустрічі у Мінську 27 жовтня учасники контактної групи по Україні досягли домовленості про звільнення 20 затриманих осіб.

  Попередній матеріал
  Українські виробники ліків погрожують уряду фармацевтичним Майданом
  Наступний матеріал
  Президент поінформував Єврокомісію про загострення ситуації на Донбасі
  Теги:
  Loading...