0629.com.ua

На Донеччині терористи знищують природний парк "Меотида"

  Поголів’я рідкісних птахів на теренах "Меотиди" не лякали ні несприятливі погодні умови, ні бойові дії, а тепер їх знищують "екологи ДНР".

  Навесні цього року припинила існування п'ятдесятитисячна колонія рябодзьобого крачка, значно скоротилася чисельність більшості навколоводних птахів, так і не вивели пташенят пелікани в природному парку "Меотида", передає маріупольський сайт 0629. Про це журналістам повідомили колишні працівники "Меотиди". Люди переконані, що такий стан – результат діяльності новоспечених керівників ландшафтного заповідника.

  Обставини події колишні працівники описали так: "У Новоазовський район приїхали два жителі Ясинуватського району – Андрій Судьїн, який представився як "головний еколог ДНР", і Олександр Міхєєв, який узяв на себе функції "директора" нового заповідного утворення – "біосфери, природної території республіканського значення із особливою охороною "Хомутовський степ – Меотида". В результаті їхньої діяльності ліквідовані заповідник "Хомутовський степ", 90-річчя якого ми збиралися відзначити в наступному році, і наша гордість "Меотида".

  Призначені окупантами "керівники" до екології або природоохоронної діяльності ніякого відношення не мають. Як стало відомо журналістам з неофіційних джерел, Андрій Судьїн керував декількома приватними підприємствами і товариствами з обмеженою відповідальністю, які займались усім – від торгівлі на лотках овочами та фруктами, сигаретами та кавою, до продажу нафтопродуктів, палива, руди, металу, промислових хімічних речовин. Олександр Міхєєв – інженер-електрик, і "дуже далекий від понять гніздування, рекреація, охорона пернатих тощо", зазначають у повідомленні. Перше, що зробили нові "керівники" – розігнали кваліфікованих фахівців, а птахи, позбувшись охорони, розлетілися самі.

  Нагадаємо, природний парк "Меотида" заслужено вважався гордістю України – за темпами і результатами відродження природи він перевершував провідні європейські заповідники. Чисельність рідкісних видів птахів на теренах "Меотиди" до 2015 року постійно зростала. Пернатих не лякали ні несприятливі погодні умови, ні бойові дії 2014 року.

  Сьогодні ж стало відомо, що окупанти розпиляли на метал один із символів Донецька.

  Попередній матеріал
  Українська криза і події в Сирії, безумовно, мають прямий зв'язок – представник центру Разумкова
  Наступний матеріал
  Путін навмисно завдав удару по цивільних кварталах у Сирії, щоб збільшити потік біженців – нардеп
  Теги:
  Loading...