lb.ua

"Ми йшли колоною, а в нас камені кидали навіть в Донецьку" – екс-терорист розповів про реалії "ДНР"

  Мешканець Латвії, який повірив російській пропаганді і поїхав воювати за "ДНР", розповів про побачене на Донбасі.

  Журналісти LB.ua записали інтерв'ю з громадянином Латвії, який 21 день був перекладачем російсько-терористичної банди "Спарта".

  Він сам – уродженець східної Латвії (Латгалії), де проживає близько півмільйона росіян. Під впливом путінської пропаганди він поїхав в "ДНР", захищати "російськомовних" від "нацистів". Дуже скоро латвієць кардинально змінив свою думку і втік із самопроголошеної "республіки". Про реалії "ДНР" колишній перекладач погодився розповісти на умовах повної анонімності, тому у виданні йому дали псевдонім "Латгалець". Ми наведемо найбільш яскраві моменти розмови.

  "Латгалець" розповів: "Через всю цю пропаганду я був налаштований проросійськи, незважаючи на те, що більша частина світу за Україну. Я хотів поїхати туди (на Донбас – Ред.), і подивитися, що там відбувається. З Латгалії досить багато людей на Донбас їде… Я потрапив на базу навчальну. Зараз назву це базою навчання терористів. Сама база знаходиться від Ростова на схід. Чи то Волгодонськ, чи то під ним. Там база з нормальним обмундируванням, такого ні в Донецьку, ні в Луганську не дістати. База з підходом до Торезу і до Маріуполя. Я був на ній один тиждень, пройшов фізичну і моральну підготовку – на реакції, на психічну стійкість. На базі в той момент тренувалося близько 500 осіб ", – каже чоловік.

  "У нас була колона - 117 машин з Росії. У вас там на рубежі росіяни кишать просто. Перехід контролює Росія. А направо, наліво – все заміновано. Бачив там танки ці свіжі, 72-ку (Т-72 – Ред.) Вони були перефарбовані в українські, ну як у вас – дві смуги. Але всього 40 мотогодин на них було накатано – я подивився. А потім приїздить ТБ, і для них ці танки перефарбовують – типу були українські, а стали трофейні. І все, пішла колона. А ТБ потім показує це все", – розповів "Латгалець".

  Про участь РФ у конфлікті розповів так: "Я думаю, що офіцери РФ були поставлені на Донбас ще за рік до того, як все почалося. Там не регулярна РФ армія, там спеціальна армія РФ – регулярщики залишаються на своїй території, шкарпетки сидять перуть або що вони там роблять. А на Донбасі своя армія РФ. На кожну групу є один фахівець, який тільки на полі бою дає тобі карту, це карта піхотинця, масштаб 1:2500. А у них інші карти, GPS, дрони, ГРУ у них там ззаду є . У них нормальні склади, з формою, з усім. Там то, що не можна дістати ні в Донецьку, ні в Луганську. Ті, хто ходять в цьому пікселі (новий "цифровий" камуфляж армії РФ – Ред.), ти до них взагалі підійти не можеш і щось запитати. Вони ззовні, вони показуються-пропадають. Якщо починається бій – вони пропадають, залишаються тільки прифронтові люди. Там були професійні війська, кожен знає, що робить. Я впевнений, вони були поставлені до того", – вважає "Латгалець".

  Він додав: "Всі ці Гіві і Мотороли – все це фігня. Їх ніколи на фронті немає. Вони на камери працюють. А найманці – і в таборі, і там, це люди, у яких вже була війна. У моєму взводі були ті, у кого вже три війни було, вони були і в Югославії, і в Афгані, вони всі в шрамах, для них це розвага: "Ану, давай наб'ємо укропу!".

  Про грошове забезпечення банд чоловік розповів так: "Взагалі обіцяли по frontline (передова – Ред.) 500 доларів за день, якщо ні, глибше – 250 за тиждень. Але я досі не отримав від них грошей. Командирам цим платять 1500 гривень в день. І у них класні тачки і будинки – я не знаю, зайняті це будинки (як у вас кажуть - віджаті) або їхні, але вони класні..."

  Опис стосунків з місцевим населенням досить несподіваний: "Там місцеві вже ненавидять їх (російських окупантів – Ред.), всі хочуть нормального доброго життя. Все, що показують по YouTube – повна фігня. Там немає вже у них ніякої підтримки. Ми йшли колоною, в нас камені кидали. Навіть в Донецьку. Я дуже погано себе почував тоді. Просто кидали каміння. Всі люди без роботи, нічого не працює. Типу робили патрулі, розвезення їжі місцевим, щоб показати, які класні, а потім в 4-й ранку, коли всі сплять, "з "Граду" по будиночку популяйте". Або виводять джип і виїжджають кудись до Донецька або в Шахтарськ, Авдіївку, розвертаються і стріляють по своїх. А з Росії стріляють зі "Смерчів" – я був на кордоні, я бачив, як "Смерчі" летіли в бік України. Я не знаю, куди вони падали, може, й на мирних. Те, що по ТБ кажуть, що їм приносять цивільні їжу - це пи***ж. Їм їжа приходить в конвоях".

  Розповів екс-прихильник "русского міра" і про російських "журналістів": "Фальшивок дуже багато. Бачив цих LifeNews. Були фальшиві ОБСЄ. І натуральні типу були, тільки вони з'являються, коли з'являється ТБ і коли все вже закінчилося. Фальшивок багато. Ось, наприклад, на рахунок "обдовбаних укрів". Зайняли блокпост, вивозять 200-х і 300-х, заходять, випивають, ширяються, накидають шприци там ці, пляшки і потім ТБ тільки приїжджає. Типу, вони (українці – Ред.) там наркомани і алкоголіки були, щоб це показати. А там не було цього, я ж бачив, у них навіть пайки не було", – каже "Латгалець".

  У бандах "ДНР" ситуація з наркотиками дещо інша: "Чеченці зі своїми пакетами і шприцами приходять. Говорили, що це морфін, але я бачив людей під морфіном, це скоріше героїн. Після морфіну люди лежать, а після героїну ще ходять і стріляють. Цим взагалі все пофіг, вони тупо вбивають. Так, ще були дисциплінарні батальйони, тюремники по 32 і по 64 людини. Тим взагалі... Вони просто гасять: ми за ніч витратимо 120 патронів, а вони – 40 тисяч", – каже боєць.

  Також "Латгалець" розповів таке: "Вони переодягали людей. Людей, які проходили через табір, не знаю, хто це був. Їх привозили на БМП, до цього вони були заарештовані. Одягали їх в українську форму, у них були українські нашивки і все інше, випускали їх десь, самі ж гасили. Потім приїжджає ТБ, все тихо вже, а вони показують, скільки "укропів" убили. Мені вже стало гидко, це спектакль для всього світу, не політична війна, ні. Там є повстанці, але повстанці в льохах з дітьми сидять, а по вулицях ходять інші люди. Там спеціальні війська РФ, я наполягаю на цьому, спеціальні. Я дістав досить авторитету, я сказав їм тоді: "Я йду або застрельте мене". І через Ростов згинув знову. Інших не відпускають. Або ти йдеш і вмираєш, або залишаєшся. Це як табір..."

  На питання журналіста про загальну оцінку ситуації, "Латгалець" порадив: "Просто тримайте територію, не наступайте, допомоги росіянам там немає, підтримки немає, місцеві ненавидять їх. Ні миру, ні роботи, ні життя через них. Всі помирають від неробства і вже майже від голоду. Це черговий Голодомор. І в Луганську, і в Донецьку. Мене все це змусило заїкатися пару тижнів. Я зараз з іншого боку хотів би піти. Проти цих людей, що не проти мирних, а проти цих людей. Це бандитизм, я по-іншому не можу це назвати".

  lb.ua

  Це фото з телефона "Латгальця" - він твердить, що це російські диверсанти з ГРУ.

  Попередній матеріал
  Україна не просила Францію про летальну зброю - Порошенко
  Наступний матеріал
  Збірна України здобула чергову перемогу на чемпіонаті світу з шахів
  Теги:
  Loading...
  Участь РФ в збройному конфлікті на Донбасі стане однією з основних тем саміту НАТО

  Участь РФ в збройному конфлікті на Донбасі стане однією з основних тем саміту НАТО

  Російські бомбардувальники літають над Європою з бойовими ракетами – фотодокази

  Російські бомбардувальники літають над Європою з бойовими ракетами – фотодокази

  У Чернігові російського шпигуна засудили до 9 років тюрми

  У Чернігові російського шпигуна засудили до 9 років тюрми

  Штаб АТО піймав російського генерала на брехні

  Штаб АТО піймав російського генерала на брехні