mil.gov.ua

Місія ОБСЄ: Перемир'я на Донбасі крихке, відведення озброєнь йде з порушеннями

  Відведення озброєнь від лінії розмежування на Донбасі йде з порушеннями, але ситуація в цілому покращилася. У той же час, ще фіксуються численні випадки порушення перемир'я.

  Про це розповів заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Ми все ще реєструємо порушення перемир'я, проте вони географічно сконцентровані. Більшість відбувається неподалік від Донецького аеропорту: наприклад, у контрольованому сепаратистами селі Спартак або в контрольованому українським урядом Опитному, південніше, в контрольованих урядом Пісках, або на західній околиці Донецька", - зазначив Хуг.

  За його словами, відповідно до лютневого пакету домовленостей, важкі озброєння повинні були бути відведені вже через два тижні після його підписання, і дійсно деяка частина озброєнь була передислокована в сторону, призначену для відводу, частину зібрали в сховища.

  "Ми спостерігали два феномени. По-перше, зібране озброєння зникало з місць зберігання - зброї більше не було там, де ми її зареєстрували. По-друге, зброя раніше знаходилася на лінії зіткнення. Неодноразово спостерігалося застосування ракетних пускових установок типу "Град", ми зареєстрували два випадки", - розповів Хуг.

  При цьому спостерігачі СММ в останні два тижні продовжували встановлювати наявність людських жертв з обох сторін через продовження конфлікту. Він також зазначив, що прилегла до лінії розмежування місцевість дуже щільно замінована, також на ній багато боєприпасів.

  Нагадаємо, упродовж вечора та ночі проросійські терористи 33 рази відкривали провокаційний вогонь по українських позиціях. Бойовики з гранатометів чотири рази вели прицільний вогонь по українським військовим в районі Новгородського та Мар'їнки. Проте після 1:05 у зоні проведення Антитерористичної операції було тихо.

  Попередній матеріал
  Гонитва за крадіями авто: у Харкові поліція годину переслідувала двох озброєних злочинців
  Наступний матеріал
  Тетерук: Сепаратиста бив, російського агресора бив, на жінку руку ніколи не піднімав
  Теги:
  Loading...