5.ua

Лідери Нормандської четвірки провели переговори щодо України

  Ситуацію на Донбасі обговорили телефоном лідери Нормандської четвірки.

  Президент України Петро Порошенко поінформував канцлера Німеччини Ангелу Меркель, французького і російського президентів Франсуа Олланда і Володимира Путіна про ескалацію конфлікту на Сході останніми тижнями. Порошенко наголосив, що ОБСЄ має отримати повний доступ до всієї окупованої території, та закликав відпустити українських заручників, зокрема, Надію Савченко й Олега Сенцова.

  Порошенко закликав негайно вивести всі окупаційні війська з України. Співрозмовники також домовилися про необхідність повного припинення вогню. А також закликали активізувати на початку наступного року роботу Тристоронньої контактної групи, зокрема щодо місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей. До цієї роботи має бути долучене Бюро з демократичних інститутів і прав людини. 

  Для підтримки порядку та гарантування безпеки під час виборчого процесу на окупованих територіях Порошенко закликав розгорнути там спеціальну місію Євросоюзу з дотримання миру в межах спільної політики безпеки й оборони Євросоюзу.

  Як повідомлялося, позицію України напередодні Президент Петро Порошенко скоординував з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

  Наступні переговори Нормандської четвірки, вже на рівні голів МЗС, заплановані на кінець січня.

  Попередній матеріал
  Прокуратура спрямувала до суду обвинувачення проти спільника Курченка
  Наступний матеріал
  У держбюджеті-2016 закладені кошти на будівництво житла військовим
  Теги:
  Loading...