5.ua

Кремль готовий обговорювати умови відступу з Донбасу, але хоче уникнути відповідальності – експерт

Приліт Гризлова свідчить про те, що Росія зараз більше зацікавлена у розв'язанні ситуації на Донбасі, оскільки вона катастрофічна для Кремля.

Призначення екс-голови російського парламенту переговірником по Донбасу і його приліт до Києва під час телемарафону "Україна понад усе" в ефірі "5 каналу" прокоментувала політичний експерт Олеся Яхно.

На її думку, і саме призначення Бориса Гризлова, і його приліт до Києва може мати три мети з боку Росії. "Мета перша – все-таки робити вигляд переговорного процесу, але такими грамотними підходами, мета два – це все-таки намагатись зрозуміти українську сторону, відчути українську атмосферу, знаючи, що точно варіант російський (а ми знаємо, що Росія хотіла через військовий шантаж протягнути федералізацію України, тобто ті зміни, які поширились би на всю Україну), і вже зрозуміло, що такий варіант не пройде. І можливо, що Росія буде шукати якийсь інший варіант, де б вона могла б показати це якщо не перемогою, то якимсь компромісом всередині самої Росії, але в той же час знала б, що це будуть поступки. І третій варіант – це все-таки Росія відступає з Донбасу – я вважаю це найбільш вірогідний варіант в тих умовах, які є – і, відповідно, умови відступу Росія теж буде обговорювати".

Однак експерт запевнила: яка б не була мотивація Кремля – все закінчиться відступом Росії з Донбасу, і переговори Москви як з Києвом, так і з Брюсселем можуть стосуватись лише умов цього відступу. Вона попередила: "Росія намагатиметься зняти з себе відповідальність за жертви, які були і є на Донбасі, і за розбомблений Донбас, і намагатиметься зняти з себе відповідальність за можливу фінансову компенсацію".

Олеся Яхно додала: "У нас зараз прийнято все оцінювати з точки зору "зрад" і "перемог". Я вважаю, що приліт Гризлова свідчить про те, що Росія зараз більше зацікавлена у тому, щоб ситуація по Донбасу зрушилась з того місця, де вона зараз є, і що Росія готова йти на певні поступки, тому що та ситуація, яка зберігається, вона катастрофічна більшою мірою для Росії самої".

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що у Мінську відновилися перемови щодо врегулювання ситуації на українському сході. А напередодні до Києва прилетів представник Росії у тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Борис Гризлов.

Попередній матеріал
Серед постраждалих внаслідок теракту у Стамбулі українців немає
Наступний матеріал
Стівен Гокінг запропонував нове рішення парадоксу втрати інформації в чорних дірах
Теги:
Loading...