Facebook / Народний проект - Всеукраїнський центр волонтерів

Командир 72-ї бригади: місцеві мешканці змінили своє ставлення до українських військових

  Військовий розповів, як за рік змінилося забезпечення армії в зоні АТО та ставлення місцевого населення до українських бійців.

  "Ми помітили - народ все-таки за українську армію, за нас! " – повідомив командир 72-ї бригади Андрій К.

  Його розповідь розмістила на своїй сторінці у Facebook організація "The People's Project": "Народний проект - Всеукраїнський центр волонтерів".

  Зі слів військового, ситуація із забезпеченням української армії за рік покращилася. "Можу порівняти ситуацію української армії раніше і зараз - забезпечення армії рік тому і сьогодні, як кажуть в Одесі, - дві великі різниці. Безумовно, сьогодні забезпечення покращилося, багато що просто приведено до ладу. Переважно – йдеться про харчування, речове забезпечення", - розповів він.

  Водночас, як зауважив боєць, гірші справи зі зброєю і технікою.

  "Неймовірну підтримку надають волонтери. Вони привозять все можливе - починаючи від питної води і закінчуючи дорогими речами - озброєння, техніка, прилади, автомобілі, безпілотні літальні апарати. "Народний проект" передав особисто нашій бригаді силу-силенну необхідних речей - приціли, різні прилади - і це дуже важливо, тому що такого роду прилади МО нам не передає, на озброєнні їх просто нема", - пояснив Андрій.

  За словами військового, нині існує проблема психологічної розрядки бійців після бою, обстрілів, поранень. "Звичайно, допомагають впоратися з напругою вже бувалі бійці… У нас служба офіцерів-психологів організована. Не менш важливо і дозвілля організовувати. І концерти приїжджають, виступають різні артисти. Нещодавно в одному батальйоні навіть провели чемпіонат з футболу з місцевими командами".

  Командир бригади відзначив, що за останній час Збройні сили України помітно виросли в плані організації та морально-психологічної стійкості.

  Він також розповів про оперативність надання медичної допомоги і забезпеченість медикаментами: "У нас доставка поранених відбувається досить швидко… Ліками ми забезпечені повністю. Проблем немає. За останній час, що я керую, було до десяти поранень. Це, я вважаю, пов'язано як з підвищенням кваліфікації військових, так і зі зміцненням наших позицій - обладнані бліндажі, укриття, які зводять до мінімуму втрати від обстрілів".

  Військовий зазначив, що терористи ведуть обстріли зараз майже цілодобово, до того ж з усіх калібрів.

  Насамкінець він поділився спостереженнями щодо ставлення місцевих мешканців до українських бійців. "Я помітив, що в основному вже місцеве населення змінило свою точку зору. Є, звичайно, ще прихильники з сепаратистськими поглядами. Але що ми помітили - народ все-таки за українську армію, за нас! " – сказав командир 72-ї бригади.

  Як повідомляв 5.ua, Генштаб оприлюднив світлини нового мобільного шпиталю, переданого армією США.

  Попередній матеріал
  До спецфонду України з 1,5 млрд грн корупційних коштів повернули менше 8 тис. грн – Каленюк
  Наступний матеріал
  Хроніка АТО за добу: Троє українських військових підірвалися на розтяжці
  Теги:
  Loading...