5.ua

Кількість ворожих збройних провокацій на Донбасі за добу зросла більш ніж удвічі – Мотузяник

Штаб АТО фіксує постійне посилення окупаційного угрупування на Донбасі російською зброєю та найманцями.

Під час телемарафону "Україна понад усе"в ефірі "5 каналу" речник Адміністрації Президента України з питань АТО Олександр Мотузяник прокоментував повідомлення групи "Інформаційний спротив" про те, що російські окупанти посилили перекидання бойової техніки у зайняті ними райони Донбасу та концентрацію сил у низці районів.

Речник зазначив: "Так, ця інформація повністю підтверджується. У нас є всі відомості про дії бойовиків на окупованих територіях, про те, що з боку Російської Федерації їм постійно через неконтрольовану ділянку кордону надходить зброя, боєприпаси, вони допомагають їм найманцями російськими і таке інше. Зокрема їм допомога йде боєприпасами, в тому числі в рамках так званих "гуманітарних конвоїв", які надходять з боку РФ. Ми сьогодні знаємо, що завдяки Росії, на жаль, там створено потужне збройне угрупування, яке нараховує від 30 до 40 тис. Звичайно, переважна більшість з них це російські найманці, це кадрові російські військовослужбовці. Зараз вони під керівництвом Росії намагаються привести це все до так званого ладу – вони створили там так звані армійські корпуси, якими керують кадрові російські військовослужбовці з відповідним досвідом".

Зараз українські війська постійно фіксують роботу диверсійно-розвідувальних груп, які не припиняли своїх дій і під час кількамісячного перемир’я, підкреслив Олександр Мотузяник. У листопаді, з посиленням агресивних дій російських бойовиків, зросла і активність диверсантів. За останні два тижні відбулось 4 прямих бойових зіткнення з російськими ДРГ. Велика проблема – це постановка ними мін та спроби дестабілізації на визволених територіях.

Загалом же зараз щодоби фіксується щонайменше 20 збройних провокацій з боку російських окупантів. "За минулу добу таких провокацій нараховувалось аж 50", - додав речник АП. Однак українські війська продовжують дотримуватися Мінських домовленостей, а головною умовою повернення важкої зброї ЗСУ на лінію розмежування є "активні наступальні дії з боку незаконних збройних формувань". "Ми маємо втримати лінію оборони, і в залежності від того, якими силами, засобами і озброєнням ворог намагатиметься прорвати наші позиції – наше озброєння, яке було відведене вчасно ми у найкоротші терміни повернемо на лінію зіткнення і надамо гідну відсіч ворогу", – запевнив офіцер.

Попередній матеріал
Відомий голлівудський актор ВІЛ-інфікований і міг заразити десятки жінок
Наступний матеріал
Суд над ГРУшниками Александровим і Єрофєєвим перенесли
Теги:
Loading...