5 канал

Гецадзе: Вимушені переселенці можуть отримувати легальні українські документи

Процедура стосується лише цивільних актів

Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив заступник міністра юстиції України Гія Гецадзе.

"Коли народжується наш громадянин на окупованій території, коли "ДНР" або "ЛНР", неіснуючі держави видають їм документи, ці документи не визнаються ніде. Тому Україна має піклуватися про наших громадян. Тому Міністерством юстиції були підготовлені законопроекти, які вже проголосовані у Верховній Раді. Як буде завтра? Наші вимушені переселенці по всій Україні, не маючи значення де вони фактично живуть, де були зареєстровані, будуть приходити до наших РАЦСів і отримувати ці формуляри, і наші співробітники будуть їм допомагати заповнювати", - зазначив він.

За словами Гецадзе, за такими документами можуть звертатися не лише вимушені переселенці, а й ті особи, які нині проживають на окупованих територіях.

"(Особи, які живуть на окупованих територіях - 5.ua) теж можуть звертатися до наших судів - чи фізично, чи за допомогою особистих представників, і в наших судах буде спрощена процедура визнання юридичних фактів. Ми думаємо, що це трохи допоможе нашим вимушено переселеним особам, щоб вони не страждали місяцями, не чекали різних довідок", - зауважив він.

Гецадзе уточнив, що така процедура стосується лише цивільних актів.

Нагадаємо, на Харківщині призупиняють виплати майже 90 тис. переселенців.

Попередній матеріал
У Мінську домовилися про звільнення чотирьох заручників
Наступний матеріал
Президент: Професійність української армії зросте, а потреба у мобілізації скоротиться
Теги:
Loading...

Рада посилила соціальний захист дітей-переселенців

Марина Порошенко та дружина президента Німеччини обговорили умови проживання дітей-переселенців і сиріт зі Сходу України

В Україні зареєстровано понад мільйон переселенців – ДСНС

Павло Петренко: Вимушені переселенці з Донбасу і Криму подали більше 700 індивідуальних позовів проти Росії

Порошенко посилив гарантії прав і свобод переселенців

5 канал - трансляція наживо