rada.gov.ua

Геращенко: Бойовики погрожують застосувати до українських полонених смертну кару

На сьогодні за уточненою інформацією СБУ в полоні бойовиків залишається 137 українців. Із них десять перебувають у тюрмах Російської Федерації

Про це сьогодні, 16 лютого 2016 року, під час засідання ВР заявила Уповноважений Президента з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко.

"Користуючись увагою, яка є до сьогоднішнього засідання Верховної Ради, хочу звернути увагу в першу чергу наших міжнародних партнерів на те, що відбувається з невиконанням гуманітарних аспектів Мінських угод з боку Російської Федерації і контрольованих нею бойовиків. Я також дякую колегам  по комітету з прав людини закордонних справ, з якими ми разом підготували відповідну заяву. Сподіваюся, Верховна Рада України її проголосує", - наголосила Геращенко.

Окрім того, посадовець заявила: "Рік тому були підписані Мінські угоди і зараз і досі світ звертає в першу чергу на політичний аспект Мінських угод , в той час як ключовими, принциповими є саме гуманітарні аспекти. Минулого тижня бойовики зробили шокуючу заяву, яка своїм цинізмом нагадує риторику ІДІЛ, стосовно того, що вони можуть застосувати до українців смертну кару, базуючись на Кримінальному Кодексі неіснуючої країни Радянського союзу. Ми розцінюємо ці заяви не просто як шантаж України, а й як знущання над родичами заручників. Це надзвичайно серйозний тиск на заручників і це небезпека їх життю".

Геращенко також закцентувала увагу на тому, що "на жаль, не почули жодної реакції жодної країни світу, жодної гуманітарної організації, жодної парламентської асамблеї. Тому від парламенту України ми хочемо звернутися до наших міжнародних партнерів з вимогою. В першу чергу, вимагати від Російської Федерації та контрольованих нею бойовиків поваги до прав людини, поваги до права людини на життя і вимагати звільнення наших заручників". Вона також звернулася до депутатів з проханням підтримати відповідну заяву, підготовлену трьома комітетами Верховної Ради.

Як повідомляв 5.ua, 8 січня 2016 року Ірина Геращенко заявила, що Мінські угоди не виконуються, але працюють – інакше не було б санкцій проти Росії.

Попередній матеріал
У напрямку Алчевська зафіксовані ворожі "Гради", а в Дебальцеве прибув підрозділ бойовиків - Тимчук
Наступний матеріал
Охочих служити за контрактом у ЗСУ вже понад 7 тис. осіб – Міноборони
Теги:
Loading...

Ірина Геращенко - інтерв'ю

Ірина Геращенко: Особливої актуальності набирає ініціатива Президента про необхідність миротворчого контингенту на Донбасі

Бойовики тероризують Україну заручниками – Ірина Геращенко

Ірина Геращенко: Ключове питання – до 31 грудня має бути встановлений контроль на українсько-російському кордоні

Найближчими днями "нормандська четвірка" оголосить про подальшу роботу мінських груп – Ірина Геращенко

Ірина Геращенко: У нас є високий шанс отримати безвізовий режим в середині 2016 року