mil.gov.ua

Генштаб представить детальний звіт про події біля Іловайська до кінця серпня

  Генеральний штаб Збройних сил України має намір до кінця серпня поточного року представити детальний звіт щодо аналізу подій біля Іловайська Донецької області, які сталися торік.

  На прес-конференції у Києві 13 серпня був представлений звіт за підсумками аналізу оперативної обстановки в зоні АТО в серпні 2014 р. і вторгнення російських військ, частина якого присвячена трагічним подіям біля Іловайська, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "У тому звіті, який буде опублікований пізніше, буде більше свідчень очевидців, безпосередніх учасників і командування також щодо того, які були можливі інші шляхи", - сказав радник начальника Генштабу Руслан Кавацюк. Він зазначив, що строк підготовки детальнішого звіту - до кінця поточного місяця.

  У свою чергу, заступник командуючого сектора "М" Віктор Шидлюх заявив, що в Генштабі мали інформацію про можливе вторгнення російських військ, проте підтвердилася вона лише 25 серпня 2014 року. Він додав, що в Генеральній прокуратурі триває розслідування подій біля Іловайська.

  Нагадаємо, наприкінці серпня 2014 року біля Іловайська противник оточив добровольчі батальйони, підрозділи МВС і ЗСУ, що призвело до значних втрат в особовому складі, а також захоплення в полон українських силовиків.

  17 квітня 2015 року заступник генпрокурора - головний військовий прокурор України Анатолій Матіос повідомив, що станом на вказану дату слідством була підтверджена загибель 459 бійців, а також поранення 478 військовослужбовців Збройних сил України й інших залучених до проведення АТО формувань і підрозділів у боях біля Іловайська. Він додав, що матеріальний збиток, завданий шляхом втрати бойової техніки, становить понад 70 млн грн. Депутат Семен Семенченко 9 серпня повідомив, що справу про загибель бійців АТО рік тому під Іловайськом передадуть до суду 15 серпня.

  Попередній матеріал
  "Аскольд": Я не вірю в можливість нового Іловайська, це був унікальний випадок
  Наступний матеріал
  "Кіборг": Допомога волонтерів і надалі дуже потрібна - як на фронті, так і в тилу
  Теги:
  Loading...