runews24.ru

Генсек ОБСЄ: Перспективи реалізації Мінських домовленостей викликають обережний оптимізм

  Політична воля всіх сторін на Сході України допоможе реалізувати Мінські угоди, а узгоджена зміна їх термінів не завадить просуванню до вирішення конфлікту.

  Так вважає генеральний секретар Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Ламберто Заньєр, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

  "Повинен сказати, що я відчуваю обережний оптимізм. З 1 вересня угода про припинення вогню в значній мірі дотримується", - заявив Заньєр.

  Він відмічає, що представники організації "спостерігали обмежену кількість порушень режиму припинення вогню в Донецькій і Луганській областях", але "більшість з них пов'язано тільки із застосуванням стрілецької зброї".

  Генсек ОБСЄ також звернув увагу, що виконання всіх 13 пунктів Мінських домовленостей - процес тривалий, "різні питання обговорюються одночасно".

  "Іноді є прогрес в одній області, але потім він може сповільнитися і йдуть дискусії з інших питань", - пояснив він.

  Він наголосив, що відносний спокій дозволив деяким людям повернутися додому, дозволив провести частковий ремонт інфраструктури.

  Щодо можливості продовження Мінських угод на час після закінчення 2015 року генсек нагадав, що місцеві вибори на південному сході України можуть бути проведені у лютому, і це цілком може вплинути на загальний графік реалізації домовленостей.

  "Тим не менше я переконаний, що, якщо всі сторони проявлять достатню політичну волю для реалізації всіх положень Мінських угод, узгоджена зміна термінів не повинна перешкодити просуванню до вирішення даного конфлікту", - додав він.

  Нагадаємо, 11 жовтня в новому звіті спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні йшлося, що попри заяви бойовиків про відведення легких озброєнь міжнародні спостерігачі й досі фіксують його вздовж лінії розмежування.

  Попередній матеріал
  Лукашенко лідирує на президентських виборах у Білорусі – екзит-поли
  Наступний матеріал
  За успішне виконання бойових завдань бійцям АТО виплатили понад 70 млн грн - Яценюк
  Теги:
  Loading...