5 канал

Гарань: Західні партнери будуть тиснути задля ухвалення закону про вибори на окупованих територіях

Між Україною і Європою відбуватиметься жорстка дипломатична боротьба стосовно ухвалення закону про вибори на окупованих територіях Донбасу

Про це в ефірі "5 канал" в програмі "Підсумки дня" заявив науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, професор НАУКМА Олексій Гарань.

"На перший план (в перемовинах з європейськими партнерами - 5.ua) висуваються вибори (на окупованих територіях - 5.ua). І тут буде дуже жорстка дипломатична боротьба, тому що ми розуміємо, що вибори на території України, яка де-факто є окупованою, ну як їх проводити? А німецька і французька позиція така, що треба йти до цих виборів", - зазначив він. 

За словами експерта, необхідно постійно озвучувати європейським партнерам попри тиск українську позицію - вибори на окупованих територіях не будуть вільними.

"Треба постійно озвучувати (західним партнерам - 5.ua), що вибори на окупованих територіях не будуть вільними. Але ви чули реакцію, яку кажуть французи і німці? Вони кажуть, так, ми розуміємо, що територія окупована, так, ми розуміємо, що Росія - агресор, але нам потрібен компроміс і нам потрібно якось рухатися вперед", - сказав Гарань.

Він додав: "На нас будуть тиснути і ми маємо бути до цього готові. А от як нам донести і змусити західних партнерів врахувати українську позицію? Це не просто, вони посилаються на своє, а нам треба забезпечити єдність ЄС в питанні санкцій".

Нагадаємо, за даними української розвідки, окупаційна влада "ДНР" та "ЛНР" почала активну підготовку до місцевих виборів.

Попередній матеріал
Європейські партнери не підтримують конкретного політика, їм важливі реформи - нардеп
Наступний матеріал
НАТО збільшує витрати на оборону через агресію Росії проти України
Теги:
Loading...

Держдеп: Вибори на Донбасі можливі після відведення військ та доступу ОБСЄ

Місцеві вибори на окупованих територіях без виконання Мінських домовленостей неприпустимі - Кучма

Україна погодиться на вибори на окупованих територіях лише за виконання низки важливих передумов – Геращенко

Політичній підгрупі у Мінську так і не вдалося домовитися стосовно виборів на окупованих територіях