30 березня за ним прийшли з ФСБ. Обвинувачення проти нього – не політичні. Як пише місцеве видання "Фонтанка.ру", Бугров ризикнув заробити на постачанні контрафактних труб компанії в Усть-Лузі, що входить в бізнес-конструкцію близького до Путіна олігарха Геннадія Тимченко. Тепер "міністр", оголошений терористом в Україні, під санкціями в Євросоюзі, сидить у тюрмі ФСБ – старій недоброї пам’яті внутрішній в'язниці НКВД на вулиці Шпалерній, 25.
Формально цей СІЗО є структурною установою Міністерства юстиції, фактично ж він продовжує бути спецізолятором ФСБ (таких в Росії сім).
Бугров заарештований на місяць за клопотанням Слідчої служби УФСБ по Петербургу і Ленінградській області, де проти нього порушено кримінальну справу за підозрою у шахрайстві в особливо великому розмірі.
Бугров за національністю українець, народився в Свердловську Луганської області. Колишній боєць "Беркута", він зрадив присязі і був ватажком батальйону "Заря" і начальником штабу армії "ЛНР", а потім – "міністром оборони ЛНР".
Видання зазначає, що Бугров зачастив до Росії ще задовго до Майдану. З 2010-го року його "кількості рейсів до Москви і Петербурга міг позаздрити комівояжер", – пишуть журналісти . У 2010 році він одружився на мешканці Петербурга, отримав житло і пересувався на чорному LexusES350.
22 вересня 2014 він востаннє вилетів з Пулково в Ростов транзитом через Москву, авзимку позбувся посади за протистояння ватажку "ЛНР" Ігорю Плотницькому. Був вигнаний геть, і 16 січня 2015-го тим же маршрутом, через російську столицю, повернувся до Петербурга.
За даними видання, ФСБ "помітила" Бугрова набагато раніше. Матеріал перевірки по шахрайству відносно великої компанії "Усть-Луга Ойл" (колишня назва – "Роснефтьбункер") датується кінцем літа 2014 року. Створював її нафтотрейдерний гігант Gunvor доларового мільярдера і путінського друга Геннадія Тимченко. З 2011 року дислокований в Усть-Лузі комплекс наливних вантажів "Роснефтьбункера" один за іншим бив рекорди з перевалки нафти, нарощуючи потужності і розростаючись. Один з підрядників постачав компанії неякісні труби, названі в експертизах як "бувші у вжитку і контрафактні". У розшук Бугрова не оголошували, але спостерігали за ним. 30 березня він був заарештований.
Посадові особи в правоохоронних органах категорично не хочуть ділитися з "Фонтанкою" інформацією про роль Бугрова. Проте один зі слідчих, знайомий з основним масивом паперів, згадав: "Повинна була б бути "трубна справа – 2", але про це вирішили не шуміти.
Видання нагадує: сенс "трубної справи – 1" полягав у прокладанні застарілих комунікацій, хоча за контрактами проходили нові. Збитки оцінювали в мільярди.