5.ua

Експерт: Росія не хоче виконувати Мінські угоди, але перебуває в безвихідній ситуації

Військове протистояння на Донбасі безперспективне для РФ, а економічне утримання окупованих територій в умовах санкцій є неможливим.

Про це під час телемарафону "Україна понад усе" в ефірі "5 каналу" заявила політичний експерт Олеся Яхно.

Вона пояснила: "Я думаю що ми, безумовно, маємо таку ситуацію, коли Росія – як ми це спостерігали за останні півроку і зараз ми це спостерігаємо – з одного боку не хоче виконувати політичну частину Мінських домовленостей саме в тій редакції, в тих пунктах, як це прописано у Мінських домовленостях, а в той же час Росія розуміє, що вона знаходиться у певній безвихідній ситуації, яка потребує певних кроків і поступок з боку самопроголошених "ДНР/ЛНР" і Росії".

Ризик поновлення бойових дій Олеся Яхно вважає "менш вірогідним" – тому що це невигідно самому Кремлю. "Тому що будь-яке військове загострення і військовий підхід до Донбасу – він у будь-якому варіанті вже не переведеться у політичну чи геополітичну перемогу для Росії – це по-перше. По-друге, в умовах коли діють економічні санкції, а ціна на нафту уже навіть менше 30 доларів, а ми знаємо, що Росія складала свій бюджет з розрахунку у 50 доларів – це є теж вбивчим фактором для російської економіки. І зберігання ситуації на Донбасі, коли фактично там є "сіра зона" і немає активних військових дій, але в той же час порушується перемир’я,… а катастрофа – економічна, гуманітарна – вона наростає, Росія не готова брати на себе економічні витрати, тому потрібно щось робити з цими окремими районами Донецької та Луганської областей".

Така ситуація призведе до посилання дипломатичної активності з приводу Донбасу – експерт прогнозує "активізацію мінської групи". При цьому, на думку Олесі Яхно, не може йтися ні про який Мінськ-3, а лише про конкретизацію термінів виконання наявних домовленостей російськими окупантами та їхніми поплічниками, як про це казав Президент. "Росія прекрасно розуміє, що Києву сьогодні немає сенсу йти на поступки, і якщо Росія і далі займатиме таку позицію, яку займає протягом останніх місяців і зараз, то Україна намагатиметься активізувати тему миротворців, і паралельно з мінським процесом ставити питання про те, що все-таки потрібен формат розширення повноважень ОБСЄ, де зараз головує Німеччина". На думку експерта, мирний процес в умовах стрілянини та замінованих територій неможливий, а утримувати і далі нинішній статус-кво Росія уже не зможе.  

Нагадаємо, сьогодні ж стало відомо, що у Мінську відновилися перемови щодо врегулювання ситуації на українському сході. А напередодні до Києва прилетів представник Росії у тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Борис Гризлов.

Попередній матеріал
У Росії хірурга, який побив пацієнта, хочуть засудити до 15 років в'язниці
Наступний матеріал
Серед постраждалих внаслідок теракту у Стамбулі українців немає
Теги:
Loading...