fakt.pl

Дуда перед візитом у Берлін: Конфлікт на Донбасі не можна заморожувати

  Президент Польщі Анджей Дуда виступив проти заморожування українсько-російського конфлікту.

  Про це він заявив в інтерв'ю німецькому виданню Die Welt, передає УНІАН

  За словами Дуди, ситуація на Сході України та посилення присутності НАТО в Польщі стануть основними темами його переговорів із канцлером Ангелою Меркель та президентом ФРН Йоахімом Ґауком у Берліні.

  "Перш за все ми повинні спрямувати наші зусилля на те, щоб цей конфлікт не був заморожений, а завершився встановленням тривалого миру", - зазначив Дуда.

  На думку польського президента, якщо держава незаконно окуповує чужу територію, то найкращий вихід - повернення до статус-кво до конфлікту. Прийняття зміни кордонів, здійснене з використанням сили, створило б небезпечний прецедент у Європі.

  За словами Дуди, Мінські домовленості обмежили тільки бойові дії, однак не поклали край конфлікту. А тому потрібно напрацювати нове мирне врегулювання, для чого Німеччина, Франція та інші країни, зокрема й Польща, повинні діяти спільно.

  Нагадаємо, раніше Дуда запропонував Президенту України Петру Порошенку новий формат мирних переговорів щодо ситуації на Донбасі. Він вважає, що в мирних переговорах мають взяти участь найсильніші держави Європи, а також сусіди України, в тому числі Польща. Втім, російська сторона такий формат категорично відкидає.

  Попередній матеріал
  Голова СБУ назвав ім'я командувача угруповання російських окупаційних військ на Донбасі
  Наступний матеріал
  На Донбасі перебуває 33 тис. російських терористів та 9 тис. солдатів ЗС РФ - Грицак
  Теги:
  Loading...