Радбез ООН 5.ua

Доповідачі у Радбезі ООН констатують, що Росія постачає зброю і військових на Донбас

  Рада безпеки ООН обговорює ситуацію в Україні.

  Засідання скликала Україна за підтримки Литви. Основним каталізатором зібрання став нещодавній обстріл бойовиками Мар'їнки та Авдіївки. Більшість доповідачів на засіданні Ради Безпеки наголошують на тому, що Росія грає значну роль у розпалюванні конфлікту. Зокрема постачає зброю і військових.

  Також члени Радбезу відзначають, що дотримання мінських домовленостей є єдиним шляхом до деескалації конфлікту на сході України. Під час засідання відбувся брифінг-включення заступника голови Моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександра Хуга. Він розповів про останні події на Сході. І зауважив, що ескалація конфлікту почалася іще на початку травня, а зараз можна говорити про новий виток насильства.

  "Рівень обстрілів, який ми бачили у Мар'їнці у цьому контексті, не обов'язково свідчить про посилення конфлікту. Наша місія бачила сотні обстрілів довкола Донецького аеропорту, обстріли з обох сторін, які тривали протягом багатьох днів. Натомість обстріли Мар'їнки видаються нам ймовірним новим розвитком конфлікту, який фокусується на зброї і військових", - доповів Хуг.

  "За даними спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, ввечері 2-го червня і на світанку 3-го червня, цитую: Наша місія бачила пересування важкої зброї на території, контрольованій так званою ДНР, близько до лінії розмежування у напрямку Маріїнки - перед і під час обстрілу", - підтримала позицію України Саманта Павер, представник США у Радбезі ООН.

  Попередній матеріал
  З російським Чуркіним не вітається більшість дипломатів в ООН – Веселовський
  Наступний матеріал
  ЄС подовжив санкції проти Клюєва, Лукаш та Табачника
  Теги:
  Loading...