5.ua

Держприкордонслужба: 39-й російський "гумконвой", ймовірно, демонстративна акція РФ

  114 вантажівок із непроханим так званим "гумконвоєм" зранку незаконно перетнули український кордон.

  Про це на брифінгу повідомив помічник голови Держприкордонслужби, прес-секретар Олег Слободян.

  "Сьогодні російська сторона в односторонньому порядку здійснила оформлення чергового, вже 39-го, так званого "гумконвою". В період з 6:55 до 8-ї години через російські пункти пропуску "Донецьк" та "Матвєєв Курган" на в'їзд в Україну прослідувало дві колони так званого "гумконвою" у складі 114 автомобілів", - сказав він.

  Прес-секретар також додав: "Оскільки переміщення "гумконвою" в черговий раз відбувалося з грубим порушенням міжнародного та вітчизняного законодавства, яке регламентує порядок направлення гуманітарних вантажів, представники міжнародного комітету Червоного хреста участі в оформленні не брали. Українська відомча група здійснювала лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій".

  За словами Слободяна, в ході візуального огляду з українського боку було встановлено, що більшість вантажівок їхали напівпорожні. "В результаті візуального спостереження було встановлено, що знову ж таки більшість вантажівок їхали напівпорожні, водночас було багато символіки Російської Федерації, символіки МНС РФ, написів та інших атрибутів, що може говорити про демонстративність даної акції", - зазначив Слободян.

  Нагадаємо, у МНС РФ заявили про вторгнення чергового так званого "гуманітарного конвою" на Донбас.

  Попередній матеріал
  Стаття Турчинова в американському журналі: Існує можливість виникнення світової війни
  Наступний матеріал
  Меркель не зустрінеться з Путіним на Генеральній асамблеї ООН
  Теги:
  Loading...