Twitter / Paweł Pieniążek

Бойовики цілий рік категорично відмовлялися звільнити журналістку Варфоломеєву

Російські найманці відмовлялися включати Марію Варфоломеєву до списків обміну заручниками

Перемовини щодо звільнення журналістки з неволі бойовиків були дуже складними. Про це у четвер, 3 березня, в ефірі "5 каналу" повідомила уповноважений Президента з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко.

"Рік боролися і родина, і друзі, і волонтери, і Служба безпеки України і в першу чергу – наша гуманітарна група в Мінську. Але бойовики категорично відмовлялися включати її до будь-яких списків і буквально у лютому все-таки вони погодилися на звільнення", - розповіла вона.

Утім натомість найманці запропонували переправити до них громадянина Російської Федерації, якого український суд ув'язнив на 11 років за злочин проти територіальної цілісності країни. "Але суд встановив, що на руках цієї людини крові не було, і Президент України пішов на великий акт гуманізму для того, щоби звільнити нашу журналістку", - зауважила Геращенко. 

Як повідомляв 5.ua, сьогодні з полону було звільнено журналістку Марію Варфоломеєву. Дівчину обміняли на затриманих російського найманця та прихильницю терористів. 

Попередній матеріал
У Новій Зеландії обирають новий прапор
Наступний матеріал
У Парижі почалась зустріч "нормандської четвірки"
Теги:
Loading...

Звільнена з неволі журналістка потребує психологічної реабілітації – Геращенко

Визволення журналістки з неволі: подробиці і фото з місця події

Ексклюзивні подробиці звільнення Варфоломеєвої: репортаж з місця події

СБУ працює над звільненням українського бійця, якого захопили бойовики після підриву на фугасі – Тандіт