Олег Слободян 5.ua

42-й непроханий так званий "гумконвой" з Росії перетнув кордон України

Цю інформацію підтвердили у Державній прикордонній службі України.

З 06:35 до 07:10 через пункти пропуску "Донецьк" та "Матвєєв Курган" до України проїхало 100 вантажівок. В Держприкордонслужбі вкотре наголосили, що російська сторона традиційно порушила українські та міжнароднім норми, які регламентують оформлення гуманітарних вантажів.

Не долучили до процедури й Міжнародний комітет Червоного Хреста. Українській стороні дали лише візуально оглянути вміст автівок. Як повідомив "5 каналу" речник Держприкордонслужби Олег Слободян, російська сторона знову доправила до української території напівпорожні вантажівки.

"У ході візуального спостереження було встановлено, що переважна більшість вантажівок знову таки слідує в Україну напівпорожніми, що може говорити про популізм даної акції. Власне кажучи, це вже четвертий гуманітарний вантаж, коли вантажівки слідують в Україну напівпорожніми. Ми традиційно рекомендували російській стороні дотримуватися норм законодавства і направляти цей гуманітарний вантаж на підконтрольні території в діючі пункти пропуску, однак російська сторона знову проігнорувала наші пропозиції і направила цей вантаж на ту частини кордону, яка є нам тимчасово непідконтрольна", - зазначив Олег Слободян.

Нагадаємо, 41-й так званий "гумконвой" перетнув українсько-російський кордон 15 жовтня. Більше 100 вантажівок перетнули кордон через територію, яку контролюють терористи.

Попередній матеріал
За останні півроку в окупованих районах Донбасу відбулося 7 акцій протесту, які не були висвітлені у ЗМІ - Мацука
Наступний матеріал
Російська сторона заговорює питання повернення Україні контролю над кордоном - Безсмертний
Теги:
Loading...