telegraf.com.ua

Грицак не виключає, що після суду ГРУшників можуть обміняти на викрадених росіянами українців

  Російських терористів ГРУшників теоретично можуть обміняти на українських громадян, які утримуються у в'язницях Росії.

  Голова СБУ Василь Грицак не виключив можливості обміну Євгенія Єрофєєва і Олександра Александрова на викрадених росіянами громадян України, повідомляє "Дзеркало тижня".

  "На сьогоднішній день по двох ГРУшниках, імена яких я називав, кримінальні провадження завершені, і їхню долю буде вирішувати суд. Після суду буде прийматися рішення про їх подальшу долю. Що стосується можливого обміну, то я не виключаю такої можливості, але це виходить за межі моєї компетенції", – розповів Грицак сьогодні, 28 серпня, журналістам у Києві.

  Сержант ГРУ Александров і капітан ГРУ Єрофєєв були затримані 16 травня в зоні проведення АТО в районі м. Щастя на Луганщині під час штурму українських позицій. У результаті зіткнення один український військовий загинув, троє отримали поранення. Під час бою один із затриманих був поранений в руку, інший - в ногу. Затримані були переведені в Київ в Головний клінічний госпіталь Міноборони. 29 травня їм були зроблені планові операції. 

  26 серпня головний військовий прокурор України Олександр Матіос зробив заяву, що Александров і Єрофєєв підозрюються у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених статтями 5 КК України, в тому числі участь і здійснення агресивної війни проти України, переміщення поза митним контролем зброї і боєприпасів, зберігання та передача вогнепальної зброї, сприяння діяльності терористичної організації і здійснення теракту, яке призвело до загибелі українських військовослужбовців.

  Тоді Матіос однозначно наголошував: "За сукупністю складу злочину процесуальний керівник, державний обвинувач буде просити максимальну санкцію за всіма статтями, за якими пред'явлені підозри". А 28 липня 2015 року, радник голови СБУ Юрій Тандіт заявив, що суд над Александровим і Єрофєєвим розпочнеться у вересні 2015 року.

  Нагадаю, 26 серпня 2015 року, Ольга Соколовська, адвокат Єрофєєва, повідомляла, що затриманим російським ГРУшникам загрожує довічне ув'язнення.  

  Попередній матеріал
  Податкова реформа може призвести до послаблення гривні - експерт
  Наступний матеріал
  Аеророзвідка виявила важку техніку ворога за 2 км від лінії розмежування (відео)
  Теги:
  Loading...