5.ua

Захист обвинувачених у вбивствах євромайданівців координується з певного центру – Дикань

Дорогі та професійні адвокати екс-беркутівців та організаторів тітушок діють за ідентичними схемами, а часто й одночасно захищають різних обвинувачуваних у різних злочинах проти євромайданівців.

Голова колегії Адвокатської дорадчої групи Павло Дикань під час телемарафону "Україна понад усе" в ефірі "5 каналу" прокоментував спостереження журналістів про те, що постраждалих від режиму Януковича у судах адвокати представляють безкоштовно, а на боці обвинувачений діє скоординована і недешева команда юристів, які, ймовірно, не по кишені родичам обвинувачених.

Дикань заявив: "Мені теж здається, що така робота багато коштує, і тим більше ці ж адвокати з’являються і в інших провадженнях – у Тамтури, Маринченка, Янишевського – там перетинаються ті самі адвокати, обсяг роботи великий, і очевидно, скоріш за все, там йде якесь централізоване фінансування".

Адвокат додав: "Взагалі є враження, що вся робота стосовно захисту цих осіб координується з певного центру, і, відповідно, має оплачуватися з того самого центру". Свій висновок він проілюстрував таким прикладом: "У нас є, на жаль, певна негативна тенденція, коли в багатьох справах ключові фігури тікали. Я кажу про Садовніка, який втік, який дуже важлива фігура, тому що від нього зв’язки вели фактично в найближче оточення Януковича, це втеча ключової фігури по вбивству Вербицького, це справа по харківських тітушках, по "Оплоту". Усюди одна схема: на стадії передачі до суду суддя змінює запобіжний захід, вони йдуть під домашній арешт, причому під дуже м’який домашній арешт, як для людей, яких звинувачують у дуже тяжких злочинах, і після цього тікають".

Нагадаємо, сьогодні на брифінгу в Києві начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк повідомив найсвіжіші висновки слідства щодо замовників та виконавців злочинів проти Євромайдану.

Попередній матеріал
Євросоюз одноголосно підтримав запит Франції про військову допомогу
Наступний матеріал
Росія не підтвердила офіційно реструктуризацію боргу України
Теги:
Loading...