5 канал

ВРЮ рекомендує звільнити 21 суддю за порушення присяги під час Революції Гідності

  Вища рада юстиції рекомендує звільнити 21 суддю за порушення присяги під час розгляду справ активістів Революції Гідності.

  Про це сьогодні, 19 січня, під час брифінгу щодо результатів діяльності з очищення судової влади в Україні повідомив  Ігор Бенедисюк.

  Він зазначив, що склад Вищої ради юстиції, проводячи перевірку суддів судів загальної юрисдикції в рамках закону про відновлення довіри до судової влади, особливу увагу приділив розгляду висновків Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів. Така перевірка стосувалася, зокрема, суддів, які виносили рішення щодо активістів Революції Гідності чи у зв’язку з подіями Майдану. 

  Голова Вищої ради юстиції заявив, що на сьогодні ВРЮ винесено рішення у 28 дисциплінарних справах щодо цих суддів: "З них 21 суддю рекомендовано на звільнення за порушення присяги. Таким чином підтримано висновки Тимчасової спеціальної комісії". 

  Також одне провадження було припинено за відсутністю порушення присяги суддею. "Щодо інших – ми вважаємо, що є дисциплінарне порушення у суддів і вони мають бути притягнені до відповідальності Вищою кваліфікаційною комісією, тому ми направили матеріали до Вищої кваліфікаційної комісії", - додав Бенедисюк. 

  Загалом же на розгляді Вищої ради юстиції перебуває 41 висновок щодо 46 суддів.

  Як повідомляв 5.ua, Президент України Петро Порошенко звільнив з посад чотирьох суддів. Так, зокрема, було позбавлено повноважень суддю Печерського районного суду міста Києва Родіона Кірєєва, який, за висновком Вищої ради юстиції, під час розгляду кримінальної справи за обвинуваченням колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко змінив запобіжний захід з підписки про невиїзд на тримання під вартою.

  Попередній матеріал
  В Японії помер найстаріший чоловік на планеті
  Наступний матеріал
  Найбільший американський банк різко знизив прогноз щодо ціни нафти Brent
  Теги:
  Loading...