дошка_Яків Зайка 5.ua

У Житомирі відкрили меморіальну дошку Герою Небесної сотні

Меморіальну дошку Героєві Небесної сотні Якову Зайку встановили на фасаді житомирської школи, у якій він навчався

Яків Зайко був громадсько-політичним діячем, письменником і журналістом білоруського походження. Під час Революції Гідності 73-річний чоловік мешкав у Києві і щодня бував на Майдані.

18 лютого, коли в центрі Києва розгорнулися криваві події, він помер від серцевого нападу на Інститутській під час атаки "Беркута".

Якову Зайку посмертно присвоєно звання Героя України, медаль "За жертовність і любов до України". Вшанувати пам’ять Героя Небесної сотні прийшли кілька сотень житомирян.

"Можу тільки подяку всім, що пам'ятають батька, за те що він присутній у пам'яті нашої громади", - зазначив син Олександр Зайко.

"Цей чоловік жив ідеями, проблемами, усім тим, що хвилювало кожного з нас, пересічного українця. Йому боліла Україна", - згадує Марія Масловська.

Нагадаємо, вінницький майстер створив колекцію шкрябанок до Дня вшанування Героїв Небесної сотні. На шкрябанках зображені портрети загиблих учасників Революції гідності та полеглих "кіборгів", які захищали Донецький аеропорт.

Попередній матеріал
Столичний музей авіації ввійшов до рейтингу найкращих за версією CNN
Наступний матеріал
За минулу добу до України повернулися 17 вантажівок, заблокованих у РФ - Пивоварський
Loading...

Сьогодні українці згадують один з найбуремніших днів Революції Гідності

Горбатюк щодо злочинів під час Революції Гідності: "Беркутівцям" було роздано мисливські набої та вкрай небезпечні спецзасоби

Встановлені всі особи правоохоронців, які надавали злочинні накази під час Революції Гідності в Сумах - прокурор