zn.ua

У Вищому адмінсуді розповіли, як "судді Майдану" уникнуть покарання

  Рішення Вищою радою юстиції щодо внесення подань до парламенту про звільнення "суддів Майдану" грунтуються на недотриманні ВРЮ строків притягнення до дисциплінарної відповідальності

  У Вищому адміністративному суді пояснили, чому вже не можна притягати до дисциплінарної відповідальності суддів, які судили активістів Євромайдану. Про це заявив заступник голови Вищого адміністративного суду України Михайло Цуркан, передає "Укрінформ"

  "Рішення Вищої ради юстиції щодо внесення подань до Верховної Ради України про звільнення "суддів Майдану" грунтуються на недотриманні ВРЮ строків притягнення до дисциплінарної відповідальності", - сказав він. 

  Зокрема, Цуркан зазначив, що у рішеннях ВАСУ зазначається, що Законом України "Про забезпечення права на справедливий суд" було внесено зміни до статті 32 Закону "Про Вищу раду юстиції", відповідно до яких провадження щодо звільнення судді за порушення присяги проводиться за правилами і у строки, передбачені для здійснення дисциплінарного провадження. 

  За словами заступника голови ВАСУ, проступки, які стали підставою для порушення дисциплінарних справ проти суддів, були вчинені ними у січні-лютому 2014 року. Це означає, що на час розгляду справ Вищою радою юстиції, строк притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності становив один рік і на момент прийняття рішення ВРЮ закінчився.

  Цуркан зауважив, на переконання суддів ВАСУ, саме це не врахувала Вища рада юстиції при прийнятті рішень щодо внесення подань до парламенту про звільнення "суддів Майдану". Водночас вінн наголосив, що ситуація щодо звільнення цих суддів з посад є правовою колізією.

  Як повідомляв 5.ua, Президент України Петро Порошенко звільнив суддю Голосіївського райсуду Києва, яка виносила вироки майданівцям.

  Попередній матеріал
  У Мінську розпочалося засідання підгрупи з безпеки Тристоронньої контактної групи
  Наступний матеріал
  В Міноборони розповіли про музичний репертуар "Армії FM"
  Теги:
  Loading...

  Порошенко звільнив суддю за неправомірні рішення проти активістів Революції Гідності

  Порошенко звільнив ще одну суддю за порушення присяги під час Революції Гідності

  ГПУ вимагатиме відсторонення одіозного судді Вовка

  Порошенко звільнив 86 суддів за порушення присяги

  Справи Євромайдану: ВРЮ вирішила скасувати звільнення кількох суддів

  5 канал - трансляція наживо