radiosvoboda.org

У столиці Латвії вшанували героїв Небесної сотні

  Люди прийшли до посольства України у Ризі, щоб запалити лампадки, покласти квіти та вшанувати хвилиною мовчання пам’ять героїв

  20 лютого у Ризі відбулися заходи із вшанування пам’яті героїв Небесної сотні. Представники української діаспори, дипломати, депутати латвійського Сейму, а також пересічні латвійці прийшли до посольства України у Ризі, щоб запалити лампадки, покласти квіти та вшанувати хвилиною мовчання пам’ять героїв, передає "Радіо Свобода".

  У каплиці церкви Скорботної Божої Матері Української греко-католицької парафії Преображення Ісуса Христа відбулася панахида за загиблими на Майдані у Києві, а також на сході України. Крім того, у бібліотеці Латвійського університету, де діє українській інформаційний центр, відбулися літературно-музична акція і проект спогадів "Майдан – очима латишів".

  Депутат латвійського парламенту Яніс Домбрава, який два роки тому у Києві звернувся до учасників Майдану українською мовою, заявив, що його глибоко сколихнула тоді мужність і єдність українського народу. Він побажав українцям і надалі захищати свою національну ідентичність.

  Депутат Сейму Латвії Ейнарс Цілінскіс, який також був очевидцем подій на Майдані, наголосив, що події, які зараз відбуваються на сході України, могли два роки тому статися і у латвійському регіоні Латгалія. Велика заслуга, що цього не сталося і Латвія змогла протистояти східному сусіду, належить Україні. Два роки тому Європа була на Майдані в Україні, бо саме там українці відстоювали європейські цінності, додав Цілінскіс.

  Посол України в Латвії Євген Перебийніс наголосив, що сьогодні герої Небесної сотні дивляться на українців зверху і чекають від них продовження справи, за яку вони поклали життя.

  Нагадаємо, 20 лютого Україна вшановує Героїв Небесної Сотні.

  Попередній матеріал
  На Майдані сталися сутички під час спроби встановити намети (відео)
  Наступний матеріал
  У Криму через брак запасів питної води запровадили режим підвищеної готовності
  Loading...

  Президент посмертно присвоїв звання Герой України майданівцю Віктору Орленку

  У Кіровограді презентували документальну стрічку про Героя Небесної Сотні Віктора Чміленка

  Медики Майдану зібрались на Інститутській

  Воїни світла від Майдану до Дебальцевого - волонтери створили новий кліп