день революції 5.ua

Сьогодні в Україні відзначають День гідності і свободи

  Активісти Майдану приходять до Алеї Небесної сотні у Києві і квітами вшановують загиблих під час Революції Гідності Героїв.

  Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає День гідності та свободи. Це свято було започатковане указом Президента України Петра Порошенка 13 листопада 2014 року. Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протести української громадськості у відповідь на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. 

  Свято встановлено на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року) і є своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначалося на честь Помаранчевої революції з 2005-го по 2011 роки 22 листопада. 

  Першими до пам'ятних місць прийдуть активісти, учасники Революції Гідності, пізніше там очікують на перших осіб держави. Упродовж дня "5 канал" транслюватиме події, присвячені Дню гідності та свободи. Зокрема, на Майдані незалежності по обіді студенти влаштують музичний марафон, на вулиці Грушевського - показуватимуть фільми про драматичні моменти Революції і виступатимуть сотники і організатори Майдану. 

  Також зазначимо, що майже 5 тис. правоохоронців пильнуватимуть громадський порядок цими вихідними у Києві. Заходи безпеки посилили у зв'язку  з терористичною загрозою. Тож підрозділи Національної поліції та Національної гвардії працюватимуть у посиленому режимі і перебувають в стані підвищеної готовності.

  Також посилять патрулювання вулиць, охорону об'єктів державного значення, стратегічних об'єктів та місць масового скупчення людей. Можливих злочинців та провокаторів у натовпі виявлятимуть співробітники кримінальної поліції у цивільному. А на Майдані Незалежності перевірятимуть відвідувачів на наявність вибухівки, вогнепальної та холодної зброї. 

  Попередній матеріал
  Ірина Геращенко: У нас є високий шанс отримати безвізовий режим в середині 2016 року
  Наступний матеріал
  Діяльність Національної поліції оцінять після 100 днів роботи - Деканоідзе
  Теги:
  Loading...