5 канал

Розгін акції протесту на Майдані у ніч на 30 листопада 2013 – як це було

Сьогодні українці вдруге вшановують сумну річницю незаконного розгону студентського Євромайдану силами спецпідрозділу "Беркут" вночі 30 листопада 2013 року.

Акції протесту на центральній площі столиці, які отримали назву Євромайдан, розпочалися 21 листопада 2013 року після рішення Кабінету міністрів України під орудою Миколи Азарова про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. З того часу мітингарі безперервно перебували на Майдані. 28 листопада тодішній голова держави Віктор Янукович на саміті у Вільнюсі не підписав угоду про асоціацію з ЄС.

Станом на ніч 30 листопада, коли відбулася операція силовиків, на площі залишалося близько 400 активістів, переважно студентів. Внаслідок дій "Беркуту" постраждали щонайменше 79 осіб, частину зниклих під час розгону Майдану людей згодом виявили в лікарні під сильною охороною. Свої дії представники влади, зокрема голова КМДА Олександр Попов, пояснювали необхідністю очищення площі для встановлення новорічної ялинки (отримала народну назву "Кривава йолка"). Дії влади набули широкого розголосу й осуду з боку великої частини суспільства і підштовхнули українців до ще більш масового і радикального протесту. Окрім того, події 30 листопада стали переломним моментом для мети Євромайдану, змістивши акцент протестів із проєвропейського на антиурядовий.

Згодом, уже після перемоги Революції Гідності, Печерський суд відсторонив керівників "Беркуту" за розгін Майдану а сам спецпідрозділ було ліквідовано. Прокуратура продовжує висувати звинувачення у цій справі досі.

Ми хочемо нагадати про події тих буремних днів, якими їх бачили тоді журналісти "5 каналу".

Попередній матеріал
Якби вибори в Маріуполі відбулися вчасно, то показник "Опозиційного блоку" був би нижчим - експерт
Наступний матеріал
Люди на Донбасі поважають силу - експерт
Теги:
Loading...