uapress.info

Прокурор Гаазького суду: На Майдані не було злочинів проти людяності

  Гаазький суд не класифікував розстріли на Майдан як злочини проти людяності.

  Про це йдеться у доповіді прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі Фату Бенсуда, опублікованій у четвер 12 листопада, повідомляє "Укрінформ".

  Зазначається, що згідно з попередніми висновками Міжнародного кримінального суду в Гаазі, українські правоохоронці часто застосували "надмірну та невиправдану" силу проти протестувальників і журналістів у ході протестів на Майдані у 2013-2014 роках. Однак при цьому правоохоронці не вчинили злочинів проти людяності, заявила головний прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда.

  "Хоча ці обставини вказують на те, що злочини, які розглядалися, не відповідають поняттю злочину проти людяності, суд звертає увагу, що на Майдані відбулися серйозні порушення людських прав", - вважає Бенсуда.

  Прокурор наголошує, що насильницькі дії влади на Майдані були спрямовані "проти цивільного населення", але достатні докази того, що це відбувалося "широкомасштабно або систематично", відсутні.

  У її доповіді йдеться, що "хоча протести відбувалися у різних областях України, більшість насильницьких дій відбулася у Києві, а саме на Майдані Незалежності", тому зазначені події були "обмежені географічно".

  Попередній матеріал
  Росії не вистачить голосів, аби заблокувати дії МВФ щодо України
  Наступний матеріал
  Сьогодні на з'їзді мають обрати Раду суддів
  Теги:
  Loading...