president.gov.ua

Порошенко про розслідування вбивств на Майдані: "Я не збираюся виступати адвокатом правоохоронних органів"

  Президент України Петро Порошенко вважає, що злочини попередньої влади повинна розслідувати не Генпрокуратура, а незалежне Державне бюро розслідування, створити яке належить парламенту.

  Про це Порошенко сказав в інтерв'ю українським телеканалам, повідомляє прес-служба Президента.

  Зокрема, він зазначив, що в будь-якій країні світу подібні розслідування тривають місяцями і роками, але його це не задовольняє. "Я разом з суспільством вимагаю – представники колишньої влади мають опинитися на лаві підсудних. Ми дали їм можливість через заочне судочинство, навіть якщо вони втекли, понести відповідальність. Це – моє чітке завдання перед правоохоронною і суддівською системою", - наголосив глава держави, додавши, що не збирається виступати адвокатом жодного з правоохоронних органів, які мали забезпечити неупереджений розгляд справ щодо вбивств на Майдані і відповідальності старої влади.

  Порошенко також вважає, що слідство, врешті-решт, потрібно забрати в Генеральної прокуратури. "Парламент має виконати своє зобов’язання, створити Державне бюро розслідувань, яке буде незалежним, в тому числі – і від політиків, яке має забезпечити ретельне неупереджене розслідування", – сказав Президент.

  На питання, чи можуть сьогоднішні судді бути об’єктивними, Порошенко відповів, що не хотів би чіпляти ярлики на всіх. За його словами, тим представникам суддівської влади, які є щирими патріотами, треба дати можливість проявити себе як рішучих і некорумпованих, а також таких, які не бояться. При цьому він назвав неприйнятними як радикальні пропозиції вигнати всіх суддів, які є зараз, так і пропозиції запросити іноземців, які допоможуть реформувати суди. "Ми, українці, маємо, нарешті, навчитися нести власну відповідальність за власну державу", – сказав Порошенко, не відкдидаючи, однак, можливості запрошення декількох спеціалістів з-за кордону.

  Як повідомляв 5.ua, спеціальний доповідач ООН Крістоф Хайнс під час візиту до Києва заявив, що більшість доказів про злочини під час Революції Гідності були знищені. Він також додав, що розслідування подій на Майдані й притягнення винних до відповідальності здійснюється дуже повільно. 

  Попередній матеріал
  Підвищені пенсії і зарплати для бюджетників будуть виплачені на початку жовтня - Яценюк
  Наступний матеріал
  У ДПСУ розповіли, за що ФСБ затримала українського прикордонника
  Теги:
  Loading...