www.belsat.eu

На місці поховання Жизневського встановили пам'ятник

Активісти встановили меморіал Герою Небесної сотні, білорусу Михайлу Жизневському на місці його поховання.

Збиранням коштів на виготовлення і установку пам'ятника займалися волонтери, повідомляє Белсат. "Пам'ятник народний - його зробив народ! Гроші пожертвували підприємці, робітники, пенсіонери з Білорусі, США, Австралії та з інших країн. Небайдужі люди часом жертвували останнє. Також мати Михайла з батьком дали певну суму, якої нам не вистачало. Так, від кожного потроху, і вийшов пам'ятник", - розповіла активістка Ольга Ніколайчик. За її словами, транспорт також забезпечили благодійники.

Розповідаючи про ідею своєї роботи, скульптор Олександр Шатерник стверджує, що пам'ятник нагадує відкриту книгу - книгу життя Михайла. "Камінь "Аврора", з якого зроблені половина пам'ятника і меморіальна плита, зароджувався глибоко під землею, серед вогненної лави і великого тиску формувалася сила. Саме колір, червоно-чорний вогонь, символізує не тільки Михайла як людину, але і сам Майдан. Боротьба вогню і диму народила свободу, за яку загинув Михайло. Михайло загинув фізично, але народився як герой, приклад для тих, хто любить свободу і бореться за неї", - сказав скульптор.

Нагадаємо, у листопаді 2013 року Президент України Петро Порошенко нагородив Жизневського орденом Героїв Небесної Сотні. Білорус був убитий 22 січня 2014 року на вулиці Грушевського в Києві. Там згодом встановили йому меморіал. Жизневський проживав у Білій Церкві, був активістом Євромайдану, членом Самооборони Майдану, членом УНА-УНСО, журналістом.

Попередній матеріал
Помер олімпійський чемпіон, важкоатлет Петро Король
Наступний матеріал
У фіналі Чемпіонату світу з шахів українка зіграє з китаянкою у Львові
Теги:
Loading...