skandalist.info

Курченко намагається отримати громадянство Молдови – ЗМІ

  Мільйонер-фінансист "сім'ї" Януковича Сергій Курченко намагається отримати громадянство Молдови з підробленими документами.

  Про таке йдеться к документах, наданих членам депутатського комітету першим заступником голови СБУ Артюховим, текст яких цитує "Українська правда". Згідно з документами, Курченко вживає заходів для отримання громадянства Республіки Молдова.

  У цитованих документах зазначено: "Серед поданих в компетентні органи документів Курченком надано копії паспортів громадянина Російської Федерації (громадянський та для виїзду за кордон) виданих йому у 2014 році, а також підроблену довідку управління спеціальних перевірок та довідкового обліку ДІАЗ МВС України від 07.07.2014, згідно з якою він нібито не перебуває в Україні у розшуку та не притягувався до кримінальної відповідальності".

  При цьому Курченко таки перебуває у міжнародному розшуку. Його звинувачують у створенні і безпосередньому керівництві злочинною організацією, діяльність якої завдала збитків державі у нафтогазовій та банківській сферах на загальну суму близько 5 млрд. гривень.

  У документах СБУ уточнено: формується доказова база щодо протиправного постачання афілійованими з Курченком компаніями держпідприємствам обладнання за завищеною вартістю, а також протиправної реалізації скрапленого газу через підконтрольні комерційні структури, укладення фіктивних угод з "Газ Україна 2020" на постачання нафтопродуктів, привласнення коштів рефінансування Національного банку.

  За кримінальним провадженням накладено арешт на особисті рахунки, рухоме і нерухоме майно на загальну суму понад 1,2 млрд. гривень, проведено арешти чотирьох осіб, підозрюваних у скоєнні злочинів.

  Сам Курченко наразі переховуються у Росії. За даними УП, сербські ЗМІ раніше повідомляли, що Курченко нібито отримав сербське громадянство.

  Чим спричинене намагання втікача здобути молдавське громадянство – невідомо. Нагадаємо, кілька днів тому у Німеччині був затриманий Борис Тимонькін – заступник голови наглядової ради групи компаній ВЕТЕК Сергія Курченка.

  Попередній матеріал
  Внаслідок терористичних обстрілів на Луганщині загинув боєць батальйону "Айдар"
  Наступний матеріал
  Кількість пожеж за останній рік збільшилась втричі – Держлісагентство
  Теги:
  Loading...