5.ua

Адвокат: Висновок Міжнародного суду, що розстріли на Майдані не є злочином проти людяності, – попередній і буде доопрацьований

Доповідь Міжнародного кримінального суду – не висновок по справі убивств євромайданівців, а доповідь про роботу за рік.

Голова колегії Адвокатської дорадчої групи Павло Дикань пояснив під час телемарафону "Україна понад усе" в ефірі "5 каналу" суть заяви Міжнародного кримінального суду про відсутність злочинів проти людяності у вбивствах майданівців.

Юрист заявив: "Наявність злочинів (проти євромайданівців – 5.ua), я думаю, ніхто не заперечує: вбивства відбулися, тут нема чого заперечувати. Що стосується позиції Міжнародного кримінального суду, то я б не перебільшував значення цього репорту, про який мова йде вже тиждень. Це просто щорічний звіт про проведену діяльність. І в ньому вони розказують, що те, що вони на сьогоднішній день отримали – а на цьому етапі Міжнародний кримінальний суд отримує лише матеріали від держави або від громадських організацій, тобто сам він не збирає докази на стадії попереднього вивчення – ті докази він оцінює".

Тож на даному етапі стан справ такий: "Вони оцінили – а було фактично два етапи подання доказів від Генеральної прокуратури і від громадських організацій, і ми також долучались до збирання і до описання цих доказів, які подавалися в кінці 2014 року. За цей рік нових доказів не надано, а те, про що каже прокурор Міжнародного кримінального суду – це ознака системності чи масштабності нападу. І з цієї точки зору треба доопрацювати матеріали і показати те саме, що сьогодні сказав Сергій Горбатюк – вони вважають і у них напевно є підстави вважати, що це відбувалось на підставі наказу Януковича – і у цьому є ознака саме системності злочину".

Нагадаємо, сьогодні на брифінгу у Києві начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк повідомив найсвіжіші висновки слідства щодо замовників та виконавців злочинів проти Євромайдану.

Попередній матеріал
У Києві вибухнув автомобіль, водій у важкому стані
Наступний матеріал
У Мінську тривають переговори з урегулювання ситуації на Донбасі
Теги:
Loading...