Фото з сайту amnesty.org.ua

Звіт місії ОБСЄ: Ситуація з правами і свободами громадян в окупованому Криму погіршується

  17 вересня опубліковано звіт Місії з оцінки ситуації у сфері прав людини в Криму Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ (БДІПЛ) і офісу Верховного комісара ОБСЄ з питань національних меншин (ВКНМ) за підсумками візиту в Україну 6-18 липня 2015 р. на ініціативне запрошення Уряду України.

  Про це повідомляє департамент політики і комунікацій Міністерства закордонних справ України, передає УНІАН. У звіті наголошується на радикальному погіршенні прав і свобод кримськотатарського населення та українців, які проживають в окупованому РФ Криму.

  Окремо привертається увага до існуючої практики окупаційної влади півострова до звинувачення проукраїнськи налаштованих громадян півострова в "екстремізмі і сепаратизмі", застосуванні примусового громадянства РФ, здійсненні морально-психологічного та політичного тиску, переслідуваннях і викраденнях кримських татар, українців та громадян півострова, які відкрито підтримують територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах.

  Звіт представляє кричущі факти системних та масштабних порушень прав людини в Криму, зокрема, політично вмотивованих переслідувань учасників "Євромайдану", викраденнях "кримською самообороною" політичних активістів, заборонах на в'їзд лідерам Меджлісу кримськотатарського народу, блокуванні перевезення більш ніж 4 тисяч дітей, позбавлених батьківської опіки, на материкову Україну.

  "Україна високо цінує внесок Місії БДІПЛ ОБСЄ та ВКНМ ОБСЄ у забезпечення неупередженої оцінки існуючих порушень прав і свобод людини в окупованому Криму", - підкреслюється в повідомленні, а також "вимагає від РФ та окупаційної влади в Криму забезпечення повного і безперешкодного допуску міжнародних моніторингових місій та неурядових правозахисних організацій до кримського півострова, безумовного виконання РФ рекомендацій Звіту Місії і закликає РФ до здійснення практичних кроків, що продемонструють готовність Кремля повернутися до виконання своїх зобов'язань у відповідності до норм і положень міжнародного права та міжнародного гуманітарного права".

  Попередній матеріал
  У Києві стартував "Гогольфест"
  Наступний матеріал
  До контрабанди продуктів сепаратистам можуть бути причетні міліціонери однієї з областей - ГПУ
  Теги:
  Loading...