Сенцов 5.ua

Європейська кіноакадемія вимагає від Кремля звільнити Олега Сенцова

  Європейська кіноакадемія звернулася до російської влади із вимогою негайно звільнити українського режисера і припинити політично мотивований процес.

  Лист на підтримку українського режисера Олега Сенцова Європейська кіноакадемія опублікувала вчора, 18 серпня, повідомляє "Радио Свобода".

  Звернення кіномитців починається словами: "У світлі завтрашнього відновлення процесу проти Олега Сенцова, якому загрожує 20 років у в'язниці, Правління Європейської кіноакадемії (EFA) закликає до негайного звільнення українського режисера".

  У листі висловлено стурбованість з приводу дій, які відбуваються відносно українського режисера: "Спостерігаючи за процесом і особливо беручи до уваги той факт, що ключовий свідок звинувачення відмовився від свідчень, оскільки вони були "дані під тиском і примусом", ми шоковані тим, що звинувачення проти Олега Сенцова у підготовці та скоєнні "терактів" досі залишається в силі".

  Таким чином, представники Європейської кіноакадемії закликали зняти звинувачення з українського митця через недостатність доказів, звільнити його і забезпечити повну реабілітацію. Крім того, у EFA вимагають від російської влади ініціювати повне, оперативне та неупереджене розслідування як затримання режисера співробітниками ФСБ, так і заяв Олега Сенцова про застосування тортур.

  Таке звернення європейські діячі адресували президенту РФ Володимиру Путіну, голові Державної думи Сергію Наришкіну, директорові ФСБ Олександру Бортнікову, міністру внутрішніх справ Володимиру Колокольцеву і генеральному прокурору Юрію Чайці.

  Лист підписали режисери, які входять до Правління EFA: Стівен Долдрі, Агнешка Голланд, Акі Каурісмякі, Майк Лі, Кен Лоуч, Фолькер Шльондорф, Бела Тарр, Бертран Таверньє, Анджей Вайда, Вім Вендерс, Кшиштоф Зануссі та актор Даніель Ольбрихський. Також до вимоги звільнити Олега Сенцова долучилися члени Польської кіноакадемії: режисери Павло Павліковський, Єжи Сколімовський, Анджей Жулавський, Марцель Лозинський, Малгожата Шумовська та багато інших.

  Нагадаємо, напочатку серпня адвокат Олега Сенцова подав клопотання про відвід складу суду через його зацікавленість у результаті справи.

  Попередній матеріал
  До Миколаєва із зони АТО повернулися 50 правоохоронців
  Наступний матеріал
  Бойовики відкрили вогонь по Мар'їнці: мирний мешканець отримав осколкові поранення
  Теги:
  Loading...