татари 5.ua

Всесвітній конгрес кримських татар просить світ визнати політику РФ геноцидом - звернення

  Визнати геноцидом політику Росії щодо кримців просить Всесвітній конгрес кримських татар, який триває в Анкарі.

  Таке звернення до світової спільноти та ООН ухвалили його делегати, повідомляє "Крим.Реалії". У документі, зокрема, йдеться про те, що після окупації півострова 1783-го року і дотепер Росія чинить систематичний тиск для того, щоб кримці залишили півострів.

  "В результаті, упродовж XIX і XX віків більш як 1,5 мільйона кримських татар були вимушені залишити свою батьківщину. За часів панування Радянського Союзу був знищений не лише весь інтелектуальний клас і елементи нематеріальної культурної спадщини, а й депортовані представники кримськотатарського народу зі своєї батьківщини 18 травня 1944 року. Майже половина депортованих за трагічних обставин і умов геноциду кримськотатарського населення загинули", - наголошують автори документу.

  У зверненні також відзначається, що у подальші роки Радянський Союз використовував усі можливості, щоб кримські татари не повернулися в Крим і залишилися у місцях депортації, не кажучи вже про ліквідацію наслідків цього злочину проти людства і покарання винних.

  "Сьогоднішня Російська Федерація, успадкувавши спадок царської Росії і Радянського Союзу, 28 лютого 2014 року, ігноруючи усі норми міжнародного права і прав людини, анексувала Кримський півострів. Відтоді і до сьогодні Росія реалізує системну політику ігнорування фундаментальних свобод кримських татар, їх примусової еміграції з Криму, швидкої асиміляції, застосування тиску, вбивства, поміщення у в'язницю, депортації тих, хто намагається чинити опір її діям і протистояти", - йдеться у зверненні.

  У зв'язку з вищесказаним Всесвітній конгрес кримських татар і його засновники звертаються до усіх держав, які поважають права людини, вірять у верховенство права і демократії, а також до створених ними установ і інститутів з проханням про сприяння у проведенні слідства, судового розгляду усіх здійснених, починаючи з 1783 року і до сьогодні, Російською імперією і її спадкоємцями - Радянським Союзом, Російською Федерацією - злочинів з метою знищення кримськотатарського населення, а також визнання вказаного злочину геноцидом.

  Як повідомляв 5.ua, виступаючи на конгресі лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що з часу анексії Криму Росією з півострова виїхали щонайменше 10 тис. кримських татар.

  Нагадаємо, Росія анексувала Крим торік у березні. Україна і Захід не визнають цього і вважають півострів українською територією. В той же час в Україні з'явилася ідея організувати на кордоні з Кримом мусульманський батальйон.

  Попередній матеріал
  Порошенко нагородив 25 бійців і офіцерів ВДВ у Слов'янську
  Наступний матеріал
  Туреччина не визнає і не визнаватиме анексію Криму, а також підтримуватиме кримських татар - Ердоган
  Теги:
  Loading...